ETKİ YARATARAK
BAŞARINIZI
ARTIRIYORUZ
Stratejik danışmanlıkta; 30 yıllık araştırma geçmişimizle, strateji, etki ve itibar yönetimi gibi alanlarda şirketlere özel hizmetler veren tek firmayız. Ölçülebilir modellerimizi ve bütünsel "Strateji - Yapı - Kültür" yaklaşımımızı kullanarak, işinizin tüm süreçlerinde stratejik ortağınız olarak çalışıyoruz.
ÇEVİK REHBER
YAYINLANDI!
Çevik yaklaşımı yazılım dünyası dışında İnsan Kaynakları,
Pazarlama ve diğer departmanlarda da uygulayan,
konuya Strateji - Yapı - Kültür çerçevesinden bakıp,
her şirkete özel çözüm üretebilen tek danışmanlık şirketiyiz.

StratejiCo. Cevik Sirket modeli ile şirketinizin
performansını arttırmak için neler yapmanız gerektiğini anlattığımız
rehberimize ulaşmak için bizimle iletişime geçin!
AGILIBILITY ™
(KURUMSAL
ÇEVİKLİK)
ARAŞTIRMASI
Yeni ve ödüllü Agilibility™ Araştırmamız ile şirketinizin mevcut performans seviyesini ve bir yıl içinde yapılabilecek olası iyileştirmeleri analiz ediyoruz. Sizi performansınızın zirvesine en hızlı şekilde ulaştıracak özel formülü oluşturuyoruz.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

StratejiCo. 1987 yılından bu yana,                          birçok yerel ve uluslararası şirket ve kamu kuruluşuna    stratejik yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

 

 

Hakkımızda

Etki yaratmak ancak etkin bilgi, güvenilir ilişkiler ve kaliteli iletişimle ile başarılabilir. StratejiCo.'da biz, firmanız için güvenilir bir danışman rolü üstleniyoruz ve sadece bu amaç için çalışıyoruz: etki yaratmak. Şirketinizin rekabette öne geçmesini ve o noktada kalmasını sağlamak için stratejik yönlendirmeler yapıyor, güvene dayalı ilişkiler geliştirmenize destek oluyor ve size eyleme geçirilebileceğiniz bilgi ve araştırmayı sağlıyoruz.

Hakkımızda daha fazla bilgiye ulaşmak için, lütfen buraya tıklayınız.

MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

AMAZON
BAKER MCKENZIE
ESSILOR
HONDA
ROYAL HASKONINGDHV
TURKSTREAM
A101
“Agile çalışmasında, farklı uzmanlıklara sahip ekip üyelerinin, bunları ortak bir amaç uğruna aynı potada eritmesini deneyimledim.”
İNCİ HOLDİNG
“Çevik yaklaşım ve uygulamalarıyla 'bize ait' bir kültür dönüşümü sağladık. İş yerimiz daha heyecanlı, canlı, keyifli ve üretken olduğumuz bir yer oldu.”
ROYAL FLORAHOLLAND
StratejiCo. olarak, çiçekçilik sektöründe bir dünya devi olan FloraHolland’a Türkiye’deki sektör hakkında içgörü sağladık. Ayrıca, ilişki kurma, hükümetle ilişkiler, kamu ve özel sektördeki paydaşlarla bağ kurma alanlarında da çalışmalar yaptık.
DYTECH AUTOMATIVE
"Çalışanlarla yapılan birebir görüşmeler ve workshoplarda çalışanların güvenini kazandılar. Hep birlikte bir şeyleri değiştirilebileceğini gösterdiler. Yabancı sermayenin hangi konularda hassas olduğunu çok iyi biliyorlar. "
AVON Türkiye
“Kriz ekibinin her bir üyesinin özverisine minnettarım. StratejiCo.’dan aldığımız rapor, hem Avon hem de başka firmalar açısından örnek vaka temsil edecek düzeyde.”
TKYD
“Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz çalışmaları sizinle birlikte yürütmekten mutluluk duyacağız.”
TELIASONERA
StratejiCo. olarak TeliaSonera'yı Türkiye’nin katma değerli bir partneri olarak konumlandırdık, paydaşları angaje ederek ülkenin en büyük GSM operatörünün hisse alımı aşamasındaki anlaşmazlığın çözümüne katkı sağladık.
SAMPAŞ
StratejiCo. olarak, kentsel dönüşüm firması Sampaş'ın hem yatırımcılar hem de mülkiyet sahipleri açısından karşılıklı fayda sağlayacak bir çözüm bulması konusunda bir algı araştırması yaptık ve bir bağlılık programı yürüttük.
GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projesinde, bölge insanlarının talep ve ihtiyaçlarının anlaşılması, projenin yararlarının iletişiminin yapılması ve seçmenlerin desteğinin alınması konularında katkı sağladık.
KOÇ HOLDİNG
StratejiCo. olarak, günümüzde halen Koç Holding’in kamu algısının temelini oluşturan stratejik iş modelini geliştirdik.
JWT ( MANAJANS / J. WALTER THOMPSON)
StratejiCo. olarak maliyet düşürme ve müşteri memnuniyeti yoluyla, JWT’ye piyasadaki öncü pazarlama iletişimi ajansı olarak karlılığını korumasında katkıda bulunduk.
MİTSUBİSHİ
Mitsubishi, Türkiye’deki satışlarının ve operasyonlarının hacmini belirlemede zorluk yaşıyordu. StratejiCo. olarak yaptığımız pazar araştırmasına dayanarak Mitsubishi’nin doğru iş stratejisini geliştirmesine katkıda bulunduk.
SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI
Savunma Sanayi Müsteşarlığı sanayi sektörünü daha rekabetçi ve ihracata yönelik bir konuma getirme kararı aldı. StratejiCo. olarak kurum ile beraber tüm kamu ve özel sektördeki paydaşlarla iletişimi yapılacak bir kurumsal kimlik hazırladık.
TÜRKİYE ÖZELLEŞTİRME KURUMU
StratejiCo. olarak dönemin Türkiye hükümetine, Türkiye’nin ilk halka arzı konusunda halkın desteğini alması için algı dönüşümünde katkı sağladık.
YAPI KREDİ
Türkiye’nin en büyük özel bankalarından Yapı Kredi, kredi kartına olan talebi öğrenmeye çalışıyordu. StratejiCo. olarak Yapı Kredi’ye, beklenmedik piyasa koşullarına karşı hazırlıklı olması konusunda katkı sağladık.

BİZDEN HABERLER

ÇEVİK (AGILE) HR EĞİTİMİ
23-24 Eylül’de gerçekleştirdiğimiz, Çevik İK’nın uygulamalarını interaktif bir şekilde deneyimlediğimiz eğitimimizin videosunu keyifle izlemeniz dileğiyle.
ÇEVİK İNSAN MANİFESTOSU YAYINLANDI!
Yönetici ortaklarımızdan İnanç Civaz’ın da aralarında bulunduğu 19 kişilik uluslararası çevik bir ekip dünyanın ilk Çevik İnsan Manifestosu’nu yayınladı.
DAVRANIŞ BİLİMLERİ VE UYGULAMA ALANLARI
StratejiCo. Yönetici Ortağı Emre Dogru ve Ernst & Young Türkiye’den Kerem Kaçar Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından düzenlenen ‘’Davranış Bilimleri ve Uygulama Alanları’’ hakkında bir eğitim gerçekleştirdi.
TKYD ‘’YÖNETİM KURULUNDA ŞİRKET STRATEJİSİNİN OLUŞTURULMASI VE BENİMSENMESİ" EĞİTİMİ
StratejiCo. Kurucu Ortağı Selim Oktar, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından düzenlenen Yönetim Kurulu Üyeliği İhtisas Programı kapsamında ‘’Yönetim Kurulunda Şirket Stratejisinin Oluşturulması ve Benimsenmesi’’ konulu bir eğitim gerçekleştirdi.
2018'DE STRATEJICO. NELER YAPTI?
2018’de StratejiCo. olarak çok çalıştık, çok okuduk, çok da eğlendik. Keyifli seyirler!

MAKALELER

"OK, Boomer"
"OK, boomer": Jenerasyon çatışmasına kitlesel tepki. Junior Danışmanımız Gökçe Osmanoğlu'nun kaleminden son zamanların popüler "meme"i OK, boomer'ı okuyoruz.
DİJİTAL EKONOMİ: PAYPAL'IN GELECEK PERSPEKTİFİ
Danışmanlarımızdan Fatih Emir Kesikci, “Dijital Ekonomi: PayPal’ın Gelecek Perspektifi” makalesiyle finansal teknolojinin lider şirketlerinden birini inceliyor.
YAPAY ZEKÂLI SİSTEMLER ETKİSİNDE KAMU YÖNETİMİNİN DÖNÜŞÜMÜ
Bu yazıda, yapay zekâ etkisinde kaçınılmaz olan kamu yönetiminde dönüşüme bir nebze ışık tutabilmek üzere, bir organizasyon olarak devletlerin yeni duruma karşı geliştirdikleri uygulamalar ve politikalar tartışılmıştır. Burada gözden geçirilerek özetlenmiş olan bölümün tamamı Prof. Dr. Gonca Telli editörlüğünde çıkan “Yapay Zekâ ve Gelecek” isimli kitapta yer almaktadır.
INSTAGRAM’DA BEĞENİLERİN KALDIRILMASI INFLUENCER MARKETING İÇİN NE ANLAMA GELİYOR?
INSTAGRAM’DA BEĞENİLERİN KALDIRILMASI INFLUENCER MARKETING İÇİN NE ANLAMA GELİYOR?
GELENEKSELDEN İNOVATİFE NETFLIX’İN BAŞARI ÖYKÜSÜ
Yeni nesil yayıncılığa inovatif bir bakış: Netflix’in Başarı Öyküsü Danışmanlarımızdan Emir Kesikci ve Gözde Aytulun’un kaleme aldığı makalemizi keyifle okumanız dileğiyle.

BASINDA BİZ

Z KUŞAĞININ GÖZÜNDEN ÇEVİK LİDERLİK
Jr. Danışmanımız Gökçe Osmanoğlu'nun "Z Kuşağı'nın Gözünden Çevik Liderlik" isimli makalesi Platin Dergisi'nde yayınlandı.
ÇEVİK ŞİRKET OLABİLMEK
StratejiCo. Yönetici Ortağı İnanç Civaz'ın Çevik Şirket Olabilmek isimli makalesi Bloomberg-Businessweek Türkiye dergisinde yayınlandı.
VİZE'DE KADINLARA YÖNELİK EĞİTİMLER BAŞLIYOR
Kıyıköy'de, başta kadınlar ve gençler olmak üzere tüm bölge sakinlerine, yerel ürün üretimi, takı tasarımı, hediyelik eşya üretimi, müzik (klarnet ve gitar) ve spor eğitimleri verilmeye başlandı.
KIYIKÖY TURİZM HİZMET KAPASİTESİ GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR!
Kıyıköy’de turizm hizmet kapasitesini geliştirmek amacıyla müşterimiz TürkAkım tarafından finanse edilen “Kıyıköy Turizm Hizmet Kapasitesi Geliştirme” projesi, Namık Kemal Üniversitesi, StratejiCo. ve Kıyıköy Turizm Derneği tarafından imzalanan işbirliği protokolüyle başladı.
ÇEVİK YAKLAŞIM (AGILE) İLE ŞİRKETİNİZE ÇAĞ ATLATIN!
Danışmanlarımızdan Başak Çevik EGİAD'ın Temmuz sayısında yayınlanan makalesinde, StratejiCo. olarak şirketlere Çevik Yaklaşımı (Agile) uygularken nasıl bir bakış açısına sahip olduğumuzdan ve araçlarımızdan bahsetti.

TÜRKİYE

TÜRKİYE

Ahi Evran Cad., Ata Center 
No: 9/175 Kat: G2
34398, Maslak İstanbul / Türkiye 

Tel: +90 (212) 283 13 75

info@stratejico.com

HOLLANDA

HOLLANDA

Parkstraat 20, 2514 JK
The Hague
The Netherlands

Tel: +31 (0) 70 392 0212

info@stratejico.com

BELÇİKA

BELÇİKA

Rue d’Arlon 69-71,
1040 Brussels
Belgium

Tel: +32 (0) 2 512 37 22 

info@stratejico.com

Başa Dön