Emre Doğru

Emre Doğru

Yönetici Ortak

Uzmanlık Alanları: Kamu ile İlişkiler, Hükümet İlişkileri, Kurumsal İlişkiler

Emre Doğru, kurumsal ve kamu ile ilişkiler alanlarında çalışan bir danışmandır.

StratejiCo.’da yönetici ortak olarak, şirketlerin stratejik iş önceliklerini desteklemek için şirketlere kamu politikaları ve kurumsal ilişkiler üzerine danışmanlık vermektedir. Doğru’nun çalışma alanları politika geliştirme süreçlerini analiz etme, gelişen olayları tespit etme, hukuksal düzenlemeleri takip etme, kamuyla ilişkiler üzerine strateji geliştirme, dış iletişimi yönetme, kamu yetkilileriyle ve paydaşlarla katılım sağlama ve politikayı savunma hizmetlerini kapsamaktadır. Şirketlere, kurumsal ilişkilerini iş stratejileriyle uyumlu hale getirebilecekleri yönetişim ve kültür geliştirmede yardımcı olmaktadır. Teknoloji, sağlık, enerji, tarım, profesyonel hizmetler ve üretim gibi birçok sektörde; pazara giriş, yatırım, tasfiye, kriz yönetimi, uyuşmazlık çözümü, mevzuat değişikliği ve itibar yönetimi projelerinde kurumsal ve kamu ile ilişkiler danışmanlığı vermiştir. Doğru aynı zamanda StratejiCo.’nun Brüksel ofisinin eş-yönetici direktörüdür.

Doğru, daha önce NATO, Birleşmiş Milletler ve Stratfor’da analist ve araştırmacı olarak çalışmıştır. 2012 yılında TÜSİAD’ın Washington, DC ofisinde kalıcı temsilci olarak görev yapmıştır. 

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde ve Université Libre de Bruxelles’de tamamlamıştır. Yüksek lisansını the European Institute’ta, doktorasını ise ‘’Uluslararası İlişkilerde Kurumsal İlişkiler ile İlgili Araştırma’’ üzerine Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 

Doğru; iş dünyasını, politikayı ve toplumu daha iyi çalışır hale getirebilecek fikirler geliştirmekten ve bu fikirleri uygulamaktan keyif almaktadır. Yazılar yayınlayarak ve dersler vererek akademik projelere ve sivil örgüt aktivitelerine destek vermektedir. Makaleleri Harvard Business Review ve Hürriyet dahil olmak üzere çeşitli yayın organlarında yayımlanmıştır.

Doğru, akıcı bir şekilde İngilizce ve Fransızca konuşabilmektedir. Evlidir ve iki çocuğu vardır. Su sporlarına ilgi duymaktadır.

Başa Dön