Başak Çevik

Başak Çevik

Senior Consultant

Areas of Specialization: Marketing Communication, Advertising, Agile Marketing Methodologies, Customer Experience Design, Experiential Marketing and Training Design, Digital Transformation in SMEs.

Başak has been working in Marketing Communication industry since 2002. She served to many local and international clients in McCann Erickson, TBWA, Grey Worldwide, The Lounge Group and Turkish local network Shift. She managed projects in Azerbaijan, Georgia, Russia. Her focus is on Client Management, Marketing Communications Strategy, Experiential Marketing and Project Management. Since 2012, with founding her own company Thinker Belles, her experience has been thriving to Digital Transformation in SMEs, Customer Experience Design and finally Agile Methodologies in recent years.

With her passion for entrepreneurship and multidisciplinary thinking, she has been collaborating in many projects. Thanks to experimental marketing experience, Başak has been designing experiential training and workshop concepts for companies as well. Recently Başak's upcoming project has been her own e-retail small business.

As a lifetime learner, Başak is a student of Shadow Yoga School. She has also been teaching yoga since 2011. Her very big passion is integrating business concepts with yoga and try to create a different perspective in her personal life and in other people's lives.

 

Page Up
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.