Dilara Basalak

Dilara Basalak

Junior Consultant

Areas of Interest: Marketing Communications, Digital Marketing, Insight Analysis, Agile Management, Design Thinking

Dilara Basalak has graduated from Istanbul Bilgi University, Economics and Management in 2020. In the sophomore year of her bachelor studies, she was accepted to a dual degree program offered by Istanbul Bilgi University in association with University of London. Before StratejiCo., she gained experience on branding strategies, market research and competitor analysis as a strategic marketing intern in Multinet UP. She was accustomed to consultancy before, during her internship in Ernst & Young. In her senior year, Dilara participated to a six-month internship program offered by DenizBank in order to develop a better understanding on banking sector and financial services. Dilara joined StratejiCo. in November 2020 as an intern and continues to work as a Junior Consultant on our projects. She speaks English on a professional level and keeps going to improve her beginner German. She is interested in marketing communications, digital marketing, insight analysis, agile methodology and design thinking.

Page Up
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.