Hükümet ve Kamu ile İlişkiler

StratejiCo. olarak siyasi atmosferi analiz edip sizin için anlamlı hale getiriyoruz. İş dünyasının liderlerinin, sağlam bir kamu ve hükümet ilişkileri yaklaşımı ile iş hedeflerini birleştiren entegre bir strateji geliştirmesine katkı sağlıyoruz. Stratejik iş modelimizi temel alarak, kamudaki ve özel sektördeki paydaşlarınız üzerinde etki bırakmanızı sağlıyoruz. 

Konu nedir?  

Hükümetler, Türkiye’de ve diğer gelişen ülkelerde iş dünyası için her zaman önemli bir rol oynamıştır. İktidardaki siyasi parti hangisi olursa olsun, karar vericiler iş dünyasını etkileyen kararlar verirken, hem kamunun hem de özel sektörün çıkarlarını gözetmek durumundadır. İş dünyası açısından hükümet ilişkileri, kişisel ilişkilerin ötesinde bir alandır. Çeşitli paydaşlar arasındaki etkileşimleri analiz ederek etken çevreyi doğru anlamayı ve doğru karar verebilmek için, daha kapsamlı bir yaklaşım ve profesyonel bir süreci gerektirir. İş dünyasının önde gelenleri, ticari çıkarlarına daha uygun bir politik ortam yaratmak için siyaset, iş dünyası, sivil toplum ve basın gibi alanlardan çeşitli paydaşları kendilerine bağlamaya çalışır. 

Ne öneriyoruz?  

StratejiCo. olarak firmanızın karar vericilerle sürdürülebilir bir ilişki kurmasını sağlıyoruz. Yatırım, yönetmelik değişikliği ya da hükümetin dahil olduğu diğer eylemler için, siyasi ve bürokratik desteği almanıza katkı sağlıyoruz. Ekibimiz, işinizi etkileyebilecek gelişmeleri saptamak için siyasi, yasal ve bürokratik atmosferi sürekli takip ediyor. Bu bağlamda kararları lehinize çevirmenizi sağlayacak araçlar geliştirmeniz için size stratejik yönlendirme sunuyoruz. 

Nasıl yardım ediyoruz?  

StratejiCo. siyasi atmosferi analiz edip sizin için anlamlı hale getiriyor. İş dünyasının liderlerinin, sağlam bir kamu ve hükümet ilişkileri yaklaşımı ile iş hedeflerini birleştiren entegre bir strateji geliştirmesine katkı sağlıyoruz. Stratejik iş modelimizi temel alarak, kamudaki ve özel sektördeki paydaşlarınız üzerinde etki bırakmanızı sağlıyoruz. 

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

ROYAL FLORAHOLLAND
StratejiCo. olarak, çiçekçilik sektöründe bir dünya devi olan FloraHolland’a Türkiye’deki sektör hakkında içgörü sağladık. Ayrıca, ilişki kurma, hükümetle ilişkiler, kamu ve özel sektördeki paydaşlarla bağ kurma alanlarında da çalışmalar yaptık.
TELIASONERA
StratejiCo. olarak TeliaSonera'yı Türkiye’nin katma değerli bir partneri olarak konumlandırdık, paydaşları angaje ederek ülkenin en büyük GSM operatörünün hisse alımı aşamasındaki anlaşmazlığın çözümüne katkı sağladık.
TÜRKİYE ÖZELLEŞTİRME KURUMU
StratejiCo. olarak dönemin Türkiye hükümetine, Türkiye’nin ilk halka arzı konusunda halkın desteğini alması için algı dönüşümünde katkı sağladık.
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

OECD: 2017 TEK BAKIŞTA EĞİTİM / TÜRKİYE
OECD Education at a Glance isimli bir rapor yayınladı. Raporda Türkiye'deki durumuna dair verilen bilgileri derledik.
TÜRKİYE, GENDER GAP INDEX'TE 130. SIRADA
Türkiye, World Economic Forum tarafından yayınlanan Global Gender Gap Index'e göre cinsiyet eşitliği konusunda 144 ülke arasından 130. sırada.
EKONOMİK GÜVEN 18 AYIN ZİRVESİNDE!
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mayıs ayına ilişkin ekonomik güven endeksi sonuçlarını açıkladı. Ekonomik güven endeksi mayısta bir önceki aya göre %1,1 oranında artarak 99,5 değerinden 100,5 değerine yükseldi.
ARTIK EKONOMİYE ODAKLANALIM
Referandum sonuçlarıyla birlikte, iş dünyası artık VUCA'nın siyah yüzünü çevirip kırmızı ve parlak yüzüne odaklanmak istiyor.
FRANSA SEÇİME GİDİYOR: LE PEN VE VUCA
Fransa’da Le Pen yükseliyor, peki ama seçimleri kazanabilecek mi? Trump ile aynı şeyleri vaad eden Marine Le Pen tarafında ve Fransa seçim atmosferinde son gelişmeler ne?
KÜRESEL SORUNLA ULUSAL-BİREYSEL MÜCADELEDE DİNAMİK SÜREÇ
COVID-19 pandemisinin beraberinde getirdiği değişimler kamu ile ilişkilere nasıl yansıyor? Partner kuruluşumuzdan, Ankara temsilcimiz Üner Karabıyık yeni yazısında yorumluyor.
KÜRESEL SORUNLA ULUSAL-BİREYSEL MÜCADELENİN DİNAMİK SÜRECİ
COVID-19 pandemisinin beraberinde getirdiği değişimler kamu ile ilişkilere nasıl yansıyor? Partner kuruluşumuzdan, Ankara temsilcimiz Üner Karabıyık yeni yazısında yorumluyor.
TRUMP'IN KORUMACI TİCARET POLİTİKALARI ADIM ADIM GELİYOR
Donald Trump'ın 20 Ocak'ta göreve başlamasıyla beraber seçim kampanyası sürecinde sözünü verdiği ticaret politikalarını birer birer uygulamaya başladı. Bu kararların sonuçlarını dünya ekonomisi yavaş yavaş hissetmeye başlamışken, finans bakanlarının toplandığı G20 zirvesinde Amerika'nın geri adım atmaması, dünya ekonomisi için yeni bir süreci başlattı. Peki, Trump'ın politikaları neden dünya ekonomisi için risk teşkil ediyor ve G20'ye kadar bu süreç nasıl ilerledi?
HOLLANDA KRİZİ: HAGA, VUCA İLE KARŞILAŞIRSA
Cornelius Haga ile 1612'de başlayan Türkiye - Hollanda ilişkileri son günlerde zor bir süreçten geçiyor. Peki, ilişkileri yüzyıllar önceye dayana bu iki ülke arasındaki ticari ilişkiler ne boyutta?
SOSYAL MEDYA'NIN SİYASİ SEÇİMLERE ETKİSİ
Dünya'nın gözü Amerika'daki seçimlerin üzerinde! Peki, sosyal medya kullanımı adaylar için neden bu kadar önemli? Güçlü bir oy potansiyeli bulunan milenyum jenerasyonunun dikkatini çekmek ve onlara ulaşmak için neredeyse tek yol olan sosyal medya, adaylar tarafından güçlü bir biçimde kullanılıyor.
Tümünü Gör
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.