Makaleler

  • Yönetici Ortağımız Levent Koç makalesinde seçim yaparken nerelerde yanıldığımızı ve katılımcılık adı altında vasat kararlar vermemize neden olan dinamikleri VUCA ve Agile kavramlarıyla birlikte ele alıyor. Yazıda, kampçı okurlara kamp yeri seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine ilişkin ipuçları da veriyor.
  • Bir önceki yazımızda modern iş yapış yöntemlerinin tam da kalbinde yer alan persona kavramından bahsetmiştik. Bu yazımızda persona’yı tüm katmanlarıyla kavrayabilmek için atılması gereken adımları ve yöneltilmesi gereken soruları bir araya getiriyoruz.
  • İnsanı anlamak için çok katmanlı bakabilmek, insana dair varsayımlarımızı sağlamlaştırır. Anlık değişimlerle şekillenen dünyada iş yapmak istiyorsak, sattığımız her ne ise, onun alıcısını iyi tanımak kaçınılmaz. Bu sebeple yazımızın içeriğini modern iş yapış yöntemlerinin tam da kalbinde yer alan persona kavramı üzerine hazırladık.
  • Strateji bilim midir yoksa sanat mı? Stratejik kararlar alırken içgüdülerimize ne kadar güvenmeliyiz? Strateji ile uygulama arasındaki köprüyü nasıl kuracağız? Bu soruları beraber tartışmak ve iş hayatımızda uygulamak için sizleri her ay bir strateji kitabını beraber değerlendirmeye davet ediyoruz.
  • Sizi StratejiCo. ekibinin kitaplığına konuk olmaya davet ediyoruz. Bu ay Yönetici Ortak İnanç Civaz ile birlikte Jake Knapp'in ''Sprint'' isimli kitabını inceliyoruz. Keyifli dinlemeler ve okumalar!
  • Sizi StratejiCo. ekibinin kitaplığına konuk olmaya davet ediyoruz. Bu ay Yönetici Ortak İnanç Civaz ile birlikte Robert B. Cialdini'nin ''İknaya Açılan Kapı'' isimli kitabını inceliyoruz. Keyifli dinlemeler ve okumalar!
  • Sizi her ay StratejiCo. ekibinin kitaplığına konuk olmaya davet ediyoruz. Bu ay StratejiCo. danışmanlarından Mehmet Çakmak ile birlikte Daniel Goleman'ın popüler hale gelen "Emotional Intelligence: Why It Can Matter More Than IQ" kitabını inceliyoruz. Keyifli dinlemeler ve okumalar!
  • Sizi her ay StratejiCo. ekibi ile çeşitli alanlarda okuduğumuz alanında yetkin kitapları incelemeye davet ediyoruz. Serimize Yönetici Ortak Emre Doğru ve "Strategy and the Fat Smoker" (Strateji ve Sigara İçen Şişman) kitabı ile başlıyoruz. Strateji ile ilgilenen herkesin okuması gereken bu kitap hakkında daha fazla bilgi edinmek için ister ses kaydını dinleyin, ister ayrıntılı özeti okuyun.
  • Bir önceki yazı serimizde girişimci kültürle birlikte gitgide yaygınlaşan ve dünyanın en başarılı bazı şirketleri (Google, Netflix, LinkedIn, Amazon, Spotify, Instagram vb) tarafından kullanılan Agile iş yapış pratiğinden bahsetmiştik. Bu yazımızda Agile'ın şekillendirdiği yeni bir motivasyon modelinden bahsedeceğiz.
  • Konfor alanını korumaya odaklanmış bireyler bulundukları kurumlarda değişime sürekli olarak direniyorlar. Piyasa koşullarındaki değişiklikler şirketlerin de sürekli olarak öğrenmesini ve kendilerini değiştirmesini gerektiriyor.
Hizmetlere Göre Filtre
İçgörü ve Bilgi Yönetimi
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön