Makaleler

  • Sizi her ay StratejiCo. ekibi ile çeşitli alanlarda okuduğumuz alanında yetkin kitapları incelemeye davet ediyoruz. Serimize Yönetici Ortak Emre Doğru ve "Strategy and the Fat Smoker" (Strateji ve Sigara İçen Şişman) kitabı ile başlıyoruz. Strateji ile ilgilenen herkesin okuması gereken bu kitap hakkında daha fazla bilgi edinmek için ister ses kaydını dinleyin, ister ayrıntılı özeti okuyun.
  • Bir önceki yazı serimizde girişimci kültürle birlikte gitgide yaygınlaşan ve dünyanın en başarılı bazı şirketleri (Google, Netflix, LinkedIn, Amazon, Spotify, Instagram vb) tarafından kullanılan Agile iş yapış pratiğinden bahsetmiştik. Bu yazımızda Agile'ın şekillendirdiği yeni bir motivasyon modelinden bahsedeceğiz.
  • Konfor alanını korumaya odaklanmış bireyler bulundukları kurumlarda değişime sürekli olarak direniyorlar. Piyasa koşullarındaki değişiklikler şirketlerin de sürekli olarak öğrenmesini ve kendilerini değiştirmesini gerektiriyor.
  • Geçen yazımızda şirket içinde bir Agile ekip kurmak istiyorsanız ya da Agile bir ekibe katıldıysanız pratikte faydalı olabilecek yöntemlerden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise Agile’ı diğer proje yönetimi yöntemlerinden ayıran farkları bazı kritik noktalar çerçevesinde inceleyeceğiz.
  • Agile yaklaşımın yoga ile pek çok benzerliği mevcut. Bunları yazımızda inceleyeceğiz.
  • Yapılan son araştırmalara göre, tüketiciler artık marka ve şirketlerin sosyal ve politik konular karşısında takındıkları tavra göre tüketim alışkanlıklarını yönlendiriyor. Satın almada kişisel deneyimin en yüksek öneme sahip olduğu bir dönemde, tüketiciler kendi değerlerini ve fikirlerini yansıtan markaları tercih ediyor.
  • Geçen yazımızda Agile yöntemini uygularken vazgeçilmez olan kullanıcı hikayesi, iterasyon, retrospektif gibi kavramlardan bahsetmiş ve bir Agile projenin başarılı olması için hangi koşulların sağlanması gerektiğini kısaca açıklamıştık. Bu yazımızda ise, şirket içinde bir Agile ekip kuracaksanız ya da Agile bir ekibe katıldıysanız, yöntemi pratiğe dökmek için yararlı uygulamaları inceleyeceğiz.
  • Gelecek 10 Yılda Neler Değişmeyecek?
  • Bir iş yapış pratiğinden kültür ve zihniyet değişimi olma yolunda giden Agile'ı kendi organizasyonunuzda nasıl uygulamaya koyacağınızı öğrenin.
  • Makale serimizin ilk iki bölümünde stresi iş yaşamında nasıl verimli kullanabileceğimizi ve Bruce Lee'den iş yaşamımıza uyarlayabileceğimiz dayanıklılık yollarını inceledik. 3. ve son makalemizde ise dayanıklı kalmak için gerekli çalışma alanlarını keşfedeceğiz.
Hizmetlere Göre Filtre
İçgörü ve Bilgi Yönetimi
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön