Makaleler

  • Yoganın bir alan olarak önerdiği çözümlerin bir kısmı, iş yaşamına oldukça verimli bir şekilde uygulanabilir. Özellikle anti-kırılganlık ve iş yaşamında dayanıklılık üzerine ufkumuzu genişletebilir. Bu makalede, iş formül ve teorileri yerine iş yaşamında dayanıklı kalabilmek konusunu yoga ve Doğu'nun bilgeliği üzerinden değerlendirmeye çalıştık.
  • Bu röportaj, StratejiCo. ekibi tarafından İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ile şirketteki cinsiyet eşitliği çalışmaları üzerine yapılmıştır. Keyifli okumalar dileriz.
  • Konfor alanını korumaya odaklanmış bireyler bulundukları kurumlarda değişime sürekli olarak direniyorlar. Piyasa koşullarındaki değişiklikler şirketlerin de sürekli olarak öğrenmesini ve kendilerini değiştirmesini gerektiriyor.
  • Agile yaklaşımın yoga ile pek çok benzerliği mevcut. Bunları yazımızda inceleyeceğiz.
  • Yapılan son araştırmalara göre, tüketiciler artık marka ve şirketlerin sosyal ve politik konular karşısında takındıkları tavra göre tüketim alışkanlıklarını yönlendiriyor. Satın almada kişisel deneyimin en yüksek öneme sahip olduğu bir dönemde, tüketiciler kendi değerlerini ve fikirlerini yansıtan markaları tercih ediyor.
  • Gelecek 10 Yılda Neler Değişmeyecek?
  • Türk özel sektörü, referandum sonucunda oluşan yönetim sisteminde kamu kurumlarının beklentisini anlamak ve kendi stratejilerini geliştirmek için yeni bir bakış açısına ihtiyaç duyuyor.
  • Geleneksel şirketler de yavaş yavaş bu yeni sisteme göre evriliyor. Kendi çalışanlarına serbest meslek benzeri proje fırsatı sunuyor. Cisco, Master Card gibi şirketler belirgin rollere sahip insanlar yerine, şirketteki boşlukları doldurmaya yönelik çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar iç mobilite platformları olarak adlandırılıyor.
  • VUCA (volatility, uncertainty, complexity, ambiguity) çağının dijitalleşme tüneli içinden, elimizde tılsım gibi tuttuğumuz bir madalyonla, hızla geçmekteyiz. Bir yandan madalyonumuzdan güç alarak tünelin sonunda karşımıza çıkacakları öngörmeye çalışıyor, bir yandan politikadan ekonomiye çevremizdeki duvarı alacakaranlıkta algılamaya çalışıyoruz.
  • Referandum sonuçlarına ilişkin yaptığımız analiz AK Parti’nin güvendiği iki ana faktör olan ekonomik kalkınma ve kimlik politikasının artık geçerli olmayacağını gösteriyor. Referandum zaferine rağmen, yeni orta sınıfın yükselişi Cumhurbaşkanı Erdoğan için önümüzdeki dönemde yönetilmesi zor konuların başında gelebilir. Erdoğan’ın önünde şu anda iki seçenek bulunuyor.
Hizmetlere Göre Filtre
İçgörü ve Bilgi Yönetimi
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön