SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI

Müşteri :
SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI
Sektörler :
Savunma Sanayi Müsteşarlığı sanayi sektörünü daha rekabetçi ve ihracata yönelik bir konuma getirme kararı aldı. StratejiCo. olarak kurum ile beraber tüm kamu ve özel sektördeki paydaşlarla iletişimi yapılacak bir kurumsal kimlik hazırladık.

Sorun

Türkiye’nin savunma alanında tedarik kurumu olan Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Türkiye’nin savunma sanayini daha rekabetçi olmasına ve uluslararası pazarlarla daha entegre bir konuma gelmesine yönelik bir amaç belirledi. Bu hedef, ulusal stratejik savunma ve güvenlik gerekliliklerini karşılamak amacıyla, teknolojik gelişmelerle uyumlu, özgün çözümler üretmeyi öngörüyorudu. Bu çerçevede Türkiye Savunma Sanayi Müsteşarlığı, yeni bir vizyon, misyon ve strateji oluşturma kararı aldı.

Çözüm

StratejiCo. olarak onlara modern bir savunma sanayinin gelişiminin yalnızca idari ekibin görüşleri ve beklentileriyle olmayacağını önerdik. Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na tüm yerli ve yabancı paydaşların sürece dahil olmaları gerektiğini belirttik. Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın yerli ve yabancı müşterileriyle yapılan bir dizi çalıştayın sonucu olarak, paydaşların görüş ve beklentileriyle uyumlu bir kurumsal kimlik raporu sunduk. Bu rapor, Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın yeni bir vizyon, misyon ve kurumsal strateji oluşturmasına katkıda bulundu.

Sonuç

Rapordan elde edilen kurumsal ilkelerle birlikte, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, savunma sanayine ihracatı arttıma ve Türkiye’deki firmaları destekleme konularında öncülük etti. 

Hizmetlere Göre Filtre
İçgörü ve Bilgi Yönetimi
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.