Selim Oktar

Selim Oktar

Kurucu

Uzmanlık Alanları: Strateji, Araştırma ve İletişim

StratejiCo.’nun kurucusu Selim Oktar, stratejik planlama ve uygulama, araştırma, kriz yönetimi, iletişim ve ilişki yönetimi, siyasi danışmanlık alanlarında 30 yıldan fazla deneyime sahip. Türkiye’nin en başarılı stratejik araştırma şirketi olan Strateji | Mori’yi kuran Selim, şirketi yönetim danışmanlığı statüsüne taşıdı. İş dünyasındaki çalışmalarının yanı sıra, önemli siyasi figürler için de kampanyalar yürüttü. Eski cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ilk seçim kampanyasını hazırlayan JWT seçim ekibinde yer aldı.  Arap Baharı’nın ardından düzenlenen Tunus’taki seçimlerde danışmanlık yaptı. Koç Holding, Yapı Kredi, Anadolu Efes, TeliaSonera, Avon, Baker McKenzie, İnci Holding, A101, Türk Akım - Gazprom danışmanlık verdiği müşterilerden bazıları arasındadır.

 

Son dönemde, Yapay Zeka, Çevik yaklaşım, Tasarım Odaklı Düşünce ve Dijital Dönüşüm konularında da çalışmalar yapan Selim, StratejiCo. içinde sürekli öğrenen bir ortam yaratma adına birikimini kullanmakta.

 

1984, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Selim, birçok seminer ve konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır. Koç Üniversitesi’nde MBA programında Çatışma Yönetimi üzerine dersler vermiştir.  TKYD (Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği) eski Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜAD (Türkiye Araştırmacılar Derneği) Disiplin Kurulu Üyesidir.

Başa Dön