Yatırım & Tasfiye

StratejiCo. olarak iş dünyasındaki liderlere piyasa koşulları, yerel dinamikler, regülasyonlar konusunda içgörü sunuyor, paydaşlar arasında ilişki kurmaları ve hükümetin desteğini almaları konusunda katkı sağlıyoruz. Gerek kendi geliştirdiğimiz EVE modelimiz (bağlılık-katılım) ile gerek diğer kalitatif ve kantitatif araştırma yöntemlerimizi kullanarak piyasayı ve koşulları sizin için analiz edip iş hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyoruz. 

Konu nedir?  

İşletmeler, uluslararası pazarlara ulaşarak genişlemek ve sürekli büyüme için ticari faaliyetlerini artırmak ister. Küreselleşmiş dünyada rekabetçiliği korumanın tek yolu yerel şartlara uygun stratejiler üretmekten geçer. 

Sanayideki yöneticilerin fırsatlar karşısında merakları artıyor ancak tanımadıkları  bölgelerdeki risklerden tam olarak haberdar olamıyorlar. Gelişen ülkelerde iş yapmanın her adımı titiz bir klavuzluk ve stratejik yönlendirme gerektirir. Potansiyeli ortaya çıkarmak hem cesaret ister hem de yerel sorunları, kültürü ve ilişkileri tanımak gerekir.

Ne öneriyoruz? 

StratejiCo. olarak Türkiye’de ve Avrasya Bölgesi’ndeki diğer gelişen ekonomilerde iş yapan çok uluslu firmalara stratejik yönlendirme ve kılavuzluk yapıyoruz. Aynı zamanda Hollanda Lahey’deki ofisimizde, Hollandalı partnerimiz Dröge & Van Drimmelen ile Avrupa’da yatırım yapmak isteyen şirketler arasında mükemmel bir köprü görevi görüyoruz.

Konu ister ticari ortaklık kurmak, ister doğrudan yatırım olsun, iş hedeflerinize ulaşmanız için size doğru bilgi, güvenilir ilişkiler ve kaliteli iletişim hizmetleri sunuyoruz.  

Nasıl yardım ediyoruz? 

Hem Türkiye hem Hollanda ofisimizdeki yetkin ekibimizle iş dünyasındaki liderlere piyasa koşulları ve yerel dinamikler konusunda içgörü sunuyoruz. Paydaşlar arasında ilişki kurmaları ve hükümetin desteğini almaları konusunda onlara destek sağlıyoruz.

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

ROYAL FLORAHOLLAND
StratejiCo. olarak, çiçekçilik sektöründe bir dünya devi olan FloraHolland’a Türkiye’deki sektör hakkında içgörü sağladık. Ayrıca, ilişki kurma, hükümetle ilişkiler, kamu ve özel sektördeki paydaşlarla bağ kurma alanlarında da çalışmalar yaptık.
MİTSUBİSHİ
Mitsubishi, Türkiye’deki satışlarının ve operasyonlarının hacmini belirlemede zorluk yaşıyordu. StratejiCo. olarak yaptığımız pazar araştırmasına dayanarak Mitsubishi’nin doğru iş stratejisini geliştirmesine katkıda bulunduk.
YAPI KREDİ
Türkiye’nin en büyük özel bankalarından Yapı Kredi, kredi kartına olan talebi öğrenmeye çalışıyordu. StratejiCo. olarak Yapı Kredi’ye, beklenmedik piyasa koşullarına karşı hazırlıklı olması konusunda katkı sağladık.
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

22. DÜNYA PETROL ZİRVESİ İSTANBUL'DA!
22. Dünya Petrol Zirvesi 9 - 13 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşti. Zirveden öne çıkan detayları sizler için derledik.
AMAZON, WHOLE FOODS'U SATIN ALDI
Amazon, Amerikalı taze gıda zinciri Whole Foods'u satın aldı. Bu, şirket tarihinde yapılan en büyük alım oldu.
COVID-19 NASIL İLERLİYOR?
COVID-19 pandemisi ülkemizde nasıl yayılıyor, bizi neler bekliyor? Danışmanlarımız Emir Kesikci ve Yunus Emre Demir yeni yazılarında inceliyorlar.
EKONOMİK GÖSTERGELER VE SEKTÖRLER PANDEMİDEN NASIL ETKİLENİYOR?
"Koronavirüsün İş Dünyasına Etkileri" yazı dizimizin bu yazısında, Emir Kesikci ve Yunus Emre Demir; pandeminin sektörler ve ekonomik göstergeler üzerindeki etkisini inceliyorlar.
EKONOMİK GÖSTERGELER VE SEKTÖRLER COVID-19'DAN NASIL ETKİLENİYOR?
"Koronavirüsün İş Dünyasına Etkileri" yazı dizimizin bu yazısında, Emir Kesikci ve Yunus Emre Demir; pandeminin sektörler ve ekonomik göstergeler üzerindeki etkisini inceliyorlar.
AİLE ŞİRKETLERİ: BURADAN SONRA NEREYE?
Aile büyüğünün kurup bin bir emekle yaşattığı şirketin yarın da ayakta kalabilmesi için aile şirketlerinin güçlü ve zayıf yönlerini iyi anlamak, ve buna uygun bir strateji geliştirmek gerekiyor. Zira onları bugüne kadar getiren, bundan sonrasına taşıyamıyor.
PAYPAL TÜRKİYE’YE GERİ DÖNÜYOR
PayPal Türkiye’ye Geri Dönüyor
Tümünü Gör
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.