Yerel Topluluk İlişkileri

Geniş çaplı bir projenin, doğrudan etkilediği topluluğu göz ardı etmesinin o projeyi başarısızlığa sürüklediğini düşünüyoruz. Her projemizde olduğu gibi işe analizle başlıyoruz: EVE modelimizi (bağlılık-katılım)baz alarak projenin boyutuna göre kapsamlı bir araştırma yapıyor ve mevcut ilişkileri tanımlıyoruz. Mevcut ilişkileri kaliteli ve güvene dayalı bir hale dönüştürmek için çalışıyoruz. Stratejimiz ve yol haritamız doğrultusunda hazırlanan katılımcı projelerimizle ilişkileri geliştiriyoruz. Böylece, müşterilerimizin yerel topluluğun güvenini kazanmasını, katılımcı bir şekilde çalışmasını, projelerinin etki ve katkısının ise üst düzeyde olmasını sağlıyoruz. 

Konu nedir? 

Son yıldır Türkiye’de çevresel ve toplumsal hareketler artış göstermeye ve çeşitli kamu projelerinde önemli bir etki teşkil etmeye başladı. Özellikle enerji ve inşaat projeleri kamuoyunun doğrudan dikkatini çekiyor ve yerel muhalif tepkilerin doğmasına neden oluyor. Karar vericiler ise, halkın desteğini kaybetme endişesinden dolayı, önemli projeleri değiştirmek ya da askıya almak zorunda kalabiliyor. Bu sebeple, toplumsal ve siyasi kitlenin katılımını sağlamak (angajman), halkın desteğini kazanmada ve projeye karşı oluşabilecek muhalefeti azaltmada son derece önemli.  

Ne öneriyoruz?  

StratejiCo. olarak, firmaların iştirakta bulunduğu toplulukları kazanmasına yardımcı oluyoruz. Firmaların, çalışmalarıyla ilgili yerel sorunları, paydaşlarını ve kaygılarını anlamasına yardımcı oluyor, mevcut durumu nasıl daha fazla lehine çevirebileği konusunda katkı sağlıyoruz.

Ekibimiz, tüm paydaşların katılımıyla karşılıklı olarak kabul edilebilir çözümler bulmaya ve muhaliflerin çevresel ve toplumsal kaygılarını gidermeye destek oluyor. Bu yaklaşım aynı zamanda toplulukların elde edeceği kazanımları da en üst seviyeye çıkarıyor. 

Nasıl yardım ediyoruz?  

Toplumsal çevreyi ve bunun işinize etkisini anlayarak hizmet sunuyoruz. StratejiCo. olarak EVE modelimizi (bağlılık-katılım) baz alarak projenin boyutuna göre kapsamlı bir araştırma yapıyor ve mevcut ilişkileri tanımlıyoruz. Bu mevcut ilişkileri kaliteli ve güvene dayalı bir hale dönüştürmek için çalışıyoruz. Stratejimiz ve yol haritamız doğrultusunda hazırlanan katılımcı projelerimizle bu ilişkileri geliştiriyoruz. Böylece, müşterilerimizin yerel topluluğun güvenini kazanmasını, katılımcı bir şekilde çalışmasını, projelerinin etki ve katkısının ise üst düzeyde olmasını sağlıyoruz. Bu yaklaşımla, müşterilerimizin ticari çıkarlarını kaybetmemesini, aynı zamanda toplumun da desteğini almasını sağlıyoruz. Kısacası iş hedeflerinize ulaşmanız için toplumsal köprüler kuruyoruz.  

 

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

SAMPAŞ
StratejiCo. olarak, kentsel dönüşüm firması Sampaş'ın hem yatırımcılar hem de mülkiyet sahipleri açısından karşılıklı fayda sağlayacak bir çözüm bulması konusunda bir algı araştırması yaptık ve bir bağlılık programı yürüttük.
GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ
Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projesinde, bölge insanlarının talep ve ihtiyaçlarının anlaşılması, projenin yararlarının iletişiminin yapılması ve seçmenlerin desteğinin alınması konularında katkı sağladık.
TÜRKİYE ÖZELLEŞTİRME KURUMU
StratejiCo. olarak dönemin Türkiye hükümetine, Türkiye’nin ilk halka arzı konusunda halkın desteğini alması için algı dönüşümünde katkı sağladık.
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

Tümünü Gör
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.