Agilibility™ (Kurumsal Çeviklik) Araştırması

StratejiCo. olarak, bir şirketin Çevikleşebilmesi sürecinde, 'Strateji - Kültür - Yapı' üzerine kurgulanmış bütünsel bir çalışmanın sonuç odaklı bir katma değer yarattığını biliyoruz. Bu üçlü sac ayağının arasındaki bağlantıları iyi anlamak, aslında bir şirketin değişime ne kadar hazır olduğunu gösteren bir teşhis raporu (Health Check) oluşturmak gibidir. Değişime adaptasyon oranınızı görmek, eksik ve güçlü yanlarını fark etmenizi sağlayacak, performansınızın zirvesine hızla nasıl çıkabileceğinizi gösterecektir.

Konu nedir?  

Yaklaşımımız 'Strateji - Yapı - Kültür'ün birbirine uyumlulaştırılması üzerine kuruludur. Bu üç kavramın arasındaki bağlantıları iyice anlıyor ve çözümlüyoruz. Her şirketin hedefi, kendine has yapısı ve yaşam kültürü vardır. Şirketler bu üçlü sac ayağından en elverişli düzeyde faydalanmaya çalışmalı, aynı zamanda da kendi dışında gelişen çevre koşullarına sürekli adapte olmalıdır. Dolayısıyla yüksek performans göstermek isteyen bir şirket, hedefleri doğrultusunda performans göstergeleri oluşturmalı, alt yapısını ve çalışanlarının yetkinliklerini bunlara uyacak şekilde geliştirmelidir. Çalışanlarını aksiyona geçirebilmek için yapması gereken ise onların anlamlı bulacakları faktörleri tespit ederek motivasyonlarını artırmak olmalıdır.   

Ne öneriyoruz?  

StratejiCo. olarak yeni ve ödül kazanmış Agilibility™ Araştırmamız ile şirketinizin mevcut performans seviyesini ve bir yıl içinde yapılabilecek olası iyileştirmeleri analiz ediyoruz. Kolaylaştırıcı/bariyerleri, kabiliyetleri, motivasyon kaynaklarını, itici güçleri ve bunlar arasındaki bağlantıları ortaya koyarak çözümlemeler yapıyoruz. Sizi performansınızın zirvesine en hızlı şekilde ulaştıracak özel formülü oluşturuyoruz.

Nasıl yardım ediyoruz?  

agilibilty

Öncelikle kurum olarak kendinizi çok iyi tanımalısınız. Bu aşamayı oldukça kapsamlı bir check-up gibi düşünün. Bu aşamadaki kapsamlı araştırma yöntemlerimizle, şirketinizin 'Strateji – Yapı – Kültür' eksenlerini ve aralarındaki bağların katmanlarını derinlemesine ortaya koyuyoruz.

Çalışmalarımıza sadece 15 dakika süren özel tasarlanmış online anketimizle başlıyoruz. Burada, belirli alanlarda yapacağınız bir birimlik bir artışın performansınızda neye karşılık geleceğinin simülasyonunu yapıyoruz. Bu şekilde şirketinizde oluşturacağınız yol haritasına çok hızlı ve etkin bir şekilde, çok değerli bir katkı sağlayabiliyoruz. 

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

İNCİ HOLDİNG
Ankara Patent
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

ÇEVİK İK (AGILE HR)
Çevik İK için yol haritasına mı ihtiyacınız var? Bugünün İK departmanı olarak Çevik yaklaşımla çalışmak için ilk adımları merak ediyorsanız info@stratejico.com adresinden bizimle iletişime geçebilir, yakında Hollandalı iş ortağımız Gidion Peters ( Organize Agile | www.organizeagile.com) ile gerçekleştireceğimiz ücretsiz Çevik İK çalıştayımıza kayıt olabilirsiniz.
ÇEVİK (AGİLE) YAKLAŞIMDA PERSONALARI DÜŞÜNMEK
İnsanı anlamak için çok katmanlı bakabilmek, insana dair varsayımlarımızı sağlamlaştırır. Anlık değişimlerle şekillenen dünyada iş yapmak istiyorsak, sattığımız her ne ise, onun alıcısını iyi tanımak kaçınılmaz. Bu sebeple yazımızın içeriğini modern iş yapış yöntemlerinin tam da kalbinde yer alan persona kavramı üzerine hazırladık.
AGİLE'IN FARKLARI NELERDİR?
Geçen yazımızda şirket içinde bir Agile ekip kurmak istiyorsanız ya da Agile bir ekibe katıldıysanız pratikte faydalı olabilecek yöntemlerden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise Agile’ı diğer proje yönetimi yöntemlerinden ayıran farkları bazı kritik noktalar çerçevesinde inceleyeceğiz.
AGİLE YAKLAŞIMIN YOGA İLE 5 ORTAK NOKTASI
Agile yaklaşımın yoga ile pek çok benzerliği mevcut. Bunları yazımızda inceleyeceğiz.
AGİLE YÖNTEMİNİ UYGULAMAYA NASIL BAŞLAMALI?
Geçen yazımızda Agile yöntemini uygularken vazgeçilmez olan kullanıcı hikayesi, iterasyon, retrospektif gibi kavramlardan bahsetmiş ve bir Agile projenin başarılı olması için hangi koşulların sağlanması gerektiğini kısaca açıklamıştık. Bu yazımızda ise, şirket içinde bir Agile ekip kuracaksanız ya da Agile bir ekibe katıldıysanız, yöntemi pratiğe dökmek için yararlı uygulamaları inceleyeceğiz.
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN İŞ DÜNYASINDA AGİLE
Bir iş yapış pratiğinden kültür ve zihniyet değişimi olma yolunda giden Agile'ı kendi organizasyonunuzda nasıl uygulamaya koyacağınızı öğrenin.
Tümünü Gör
Başa Dön