Çalışan ve Sendika İlişkileri

Siyasetçiler, halk desteğini kazanmanın ve bu desteği korumanın ne kadar önemli olduğunu bilirler. Toplumsal hareketler, ekonomik belirsizlik ve genç nüfusun artan beklentileri hızla küreselleşen bir dünyada hükümetlerin işlerini zorlaştırmaktadır. Karar vericilerin ayrıca, önemli altyapı projelerini ve kamu-özel sektör ortaklıklarını hayata geçirmeleri için özel sektörle birlikte çalışması gerekmektedir. Bu sebeple, hükümetlerin hitap ettikleri kitlelerin taleplerini karşılamaları için yeni stratejiler inşa etmesi gerekir. Bu durum özellikle Türkiye ve diğer gelişen ülkeler için önem arz eder. StratejiCo. yerel ve ulusal yönetimlere, seçmenlerinin katkısını ve bağlılığını arttırma konusunda destek vermekte, kamu ve özel sektördeki paydaşlarıyla ortak bir şekilde iş yapmalarını sağlamaktadır. StratejiCo. olarak verdiğimiz hizmetler, taban örgütlenmesi, seçim kampanyası yönetimi ve altyapı projelerinin toplumsal açıdan duyarlı bir şekilde koordine edilmesi olarak sıralanabilir. 

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

DYTECH AUTOMATIVE
"Çalışanlarla yapılan birebir görüşmeler ve workshoplarda çalışanların güvenini kazandılar. Hep birlikte bir şeyleri değiştirilebileceğini gösterdiler. Yabancı sermayenin hangi konularda hassas olduğunu çok iyi biliyorlar. "
AVON Türkiye
“Kriz ekibinin her bir üyesinin özverisine minnettarım. StratejiCo.’dan aldığımız rapor, hem Avon hem de başka firmalar açısından örnek vaka temsil edecek düzeyde.”
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

TÜRKİYE'NİN İSTİHDAM HARİTASI 2016 - 2017
Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2017 yılı Şubat döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 676 bin kişi artarak 3 milyon 900 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,7 puanlık artış ile %12,6 seviyesinde gerçekleşti.
YENİ ARABULUCULUK YASASI NELER GETİRİYOR?
Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü verilerine göre iş davalarının sonuçlanma süresi ortalama 431 gün sürüyor. Bu sebeple mahkemeye gitmeden önce arabulucuya gitmek zorunlu hale geliyor. Peki yeni süreç nasıl işliyor?
PERFORMANSA DAYALI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN ZAMANI GELDİ Mİ?
Performansa Dayalı Toplu İş Sözleşmesinin Zamanı Geldi mi?
ESNEK ÇALIŞMA İŞLETMELERE NE VAAT EDİYOR?
Türkiye ekonomik gündemini uzun süredir meşgul eden güvenceli esnek çalışma ve geçici iş ilişkisini düzenleyen İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı 6 Mayıs 2016 itibarıyla yürürlüğe girdi.
ASGARİ ÜCRET DÜZENLEMESİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Asgari ücret arttı ve şirketler maliyetleri azaltma, çalışanlar artış oranında ücretlerine zam alma, sendikalar iki ateş arasında ayakta kalma derdine düştü. Bu noktaya nasıl geldik? Nasıl çıkacağız?
RÖPORTAJ: İNCİ HOLDİNG'DE CİNSİYET EŞİTLİĞİ
Bu röportaj, StratejiCo. ekibi tarafından İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ile şirketteki cinsiyet eşitliği çalışmaları üzerine yapılmıştır. Keyifli okumalar dileriz.
Tümünü Gör
Başa Dön