Dijital Dönüşüm

Dijital teknolojiler, modern toplumların uygulamaya soktuğu en önemli olgulardan biridir. Küresel ölçekli rekabetin yanı sıra, belirsizliklerin ve karmaşıklığın giderek öne çıktığı günümüzde, mevcut iş ve işlemlerdeki dijitalleşme düzeyi işletmeler için hayati bir öneme sahip olmuştur. Ancak, günümüzde iş bazlı dijitalleşme tek başına yeterli değildir, bu organizasyonel dönüşüm ana argümanlardan biri haline gelmelidir.

Konu nedir? 

Günümüzde şirketlerin öncelikli ihtiyacı, kurumsal hedeflerini kesintisiz bir şekilde destekleyecek dijital altyapı ve hizmetlerdir. Dijital veriyi temel alan bir yönetim, müşteri önceliği, dijital iş sürekliliği, veri paylaşımı, dijital okuryazarlık, siber ortamlarda kampanya ve marka yönetimi gibi başlıklar artık şirketlerin ana gündemi haline gelmiştir. Diğer taraftan hizmet sunduğunuz müşteri, kurum, vatandaş ve kullanıcıların beklentileri de her geçen gün büyümektedir.

Ne öneriyoruz? 

StratejiCo. olarak teknolojik araçların ancak organizasyonel 'Strateji - Yapı - Kültür' ile uyum içindelerse etkin olacaklarının bilincindeyiz. Bu bakış açısıyla işletmelere dijitalleşmenin ötesinde, onların doğasına uyacak bir dijital dönüşüm süreci sunuyoruz. Bu kapsamda onlara, dijital olgunluk analizi ve yol haritası çalışmalarıyla uzman destek sağlıyoruz. Müşterilerimizin doğru karar almasına yardımcı oluyor, bu yönde gerekli adımları atarak dijital kültürün yerleşmesini sağlıyoruz. Şirketlerin, fiziksel ve dijital ortamlarında kesişen müşteriyi öncelikli kılacak dijital veri bazlı yönetim modelini hayata geçirmesine yardımcı oluyoruz.

Nasıl yardım ediyoruz? 

Temel aldığımız özgün olgunluk modelleri ve StratejiCo.’nun farklı başlıklardaki uzman birikimi sayesinde, müşterilerimize hem kendisini ve ekosistemini hem de teknolojik gelişmeleri bir bütün içerisinde değerlendirebileceği büyük resmi gösteriyoruz. Süreklilik arz edecek başarılı bir dönüşüm için 'Strateji - Yapı - Kültür' üçgeninde kurumsal dijital dönüşüm çerçevesi geliştiriyoruz. Süreçlerin yeniden yapılandırılmasında ve dijitalleştirilmesinde Çevik bir yaklaşım izleyerek kurumların kısa sürede sonuç alabilecekleri alternatifleri birlikte değerlendiriyoruz. Dijital dünyadaki farklı uzmanlıklara ve araçlara, ihtiyaçlarına en uygun şekilde erişmeleri için işletmelere destek oluyoruz.

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

EKRANDAKİ MARKET: ONLINE B2C GIDA PERAKENDECİLERİ RAPORU
Danışmanlarımız Fatih Emir Kesikci, Ulaş İzmen Yardımcı ve stajyer danışmanımız Elmira Mansur online alışverişin yükselişine ışık tutuyorlar.
WHAT DOES INSTAGRAM’S LIKE BAN MEAN FOR INFLUENCER MARKETING?
WHAT DOES INSTAGRAM’S LIKE BAN MEAN FOR INFLUENCER MARKETING?
EKRANDAKİ MARKET: ONLINE B2C GIDA PERAKENDECİLERİ
Danışmanlarımız Fatih Emir Kesikci, Ulaş İzmen Yardımcı ve stajyer danışmanımız Elmira Mansur online alışverişin yükselişine ışık tutuyorlar.
YENİ TEKNOLOJİLER İŞ DÜNYASINI NASIL DEĞİŞTİRİYOR?
Dijital devrim firmaların içlerine yavaş yavaş işlemeye başladı. Ancak, dijital anlamda başarı Yapay Zeka çözümlerinden, cloud programlarından ve dijital risk yönetiminden daha fazlasını gerektiriyor. Başarı, bu araçları kullanarak inovatif çözümler üretebilen dijital organizasyon kültüründen geçiyor.
YAPAY ZEKA KAVRAMI VE MAKİNE ÖĞRENME UYGULAMALARI
“Yapay zeka, yeni elektriktir.” – Andrew Ng
GELENEKSEL BİR SEKTÖRÜN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ
Royal FloraHolland çiçek sektöründe gerçekleştirdiği çevik (“agile”) dönüşüm ile üreticiler ve tüketiciler için yeni iş fırsatları yaratıyor. Bu dönüşüm, dijitalleşme çağında bir taraftan işlerinde istikrarı korurken diğer taraftan kendilerini yeniden tanımlamak isteyen şirketler için önemli dersler sunuyor.
GELENEKSELDEN İNOVATİFE NETFLIX’İN BAŞARI ÖYKÜSÜ
Yeni nesil yayıncılığa inovatif bir bakış: Netflix’in Başarı Öyküsü Danışmanlarımızdan Emir Kesikci ve Gözde Aytulun’un kaleme aldığı makalemizi keyifle okumanız dileğiyle.
INSTAGRAM’DA BEĞENİLERİN KALDIRILMASI INFLUENCER MARKETING İÇİN NE ANLAMA GELİYOR?
INSTAGRAM’DA BEĞENİLERİN KALDIRILMASI INFLUENCER MARKETING İÇİN NE ANLAMA GELİYOR?
YAPAY ZEKÂLI SİSTEMLER ETKİSİNDE KAMU YÖNETİMİNİN DÖNÜŞÜMÜ
Bu yazıda, yapay zekâ etkisinde kaçınılmaz olan kamu yönetiminde dönüşüme bir nebze ışık tutabilmek üzere, bir organizasyon olarak devletlerin yeni duruma karşı geliştirdikleri uygulamalar ve politikalar tartışılmıştır. Burada gözden geçirilerek özetlenmiş olan bölümün tamamı Prof. Dr. Gonca Telli editörlüğünde çıkan “Yapay Zekâ ve Gelecek” isimli kitapta yer almaktadır.
Tümünü Gör
Başa Dön