Kriz Yönetimi

StratejiCo. olarak ‘Kriz iletişimi bizim işimiz’ diyebilecek kadar büyük bir tecrübeye sahibiz. Kriz yönetimi bir krizin teknik olarak yönetimiyken, kriz iletişimi bu krizin algısının en etkin şekilde yönetilmesi anlamına gelir.

Kriz ister sosyal medyada yaşansın ister binlerce çalışanın toplu greve gittiği bir durum oluşsun, ekibimiz gerekli sonuçları alabilmek için önce durumu dikkatle analiz eder. Daha sonra ilgili tüm paydaşlarla iletişimi çok boyutlu olarak düşünür. Bu iletişimi basılı ya da sosyal medya, kurum içi ve dışı iletişim, hükümet ilişkileritopluluk bağlılığı, itibar yönetimi ve arabuluculuk dahil olmak üzere tüm parçalarıyla değerlendirir. Genel strateji çerçevesinde her bir paydaş için yönetim desteği sağlar. Bu entegre yaklaşım, sadece hızlı sonuçlar vermekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerimizin geleceğe yatırım yapmalarını da sağlar. 

Konu nedir?  

Firmalar günümüzde belirsiz ve değişken atmosferlerde çalışıyorlar. Bu durum özellikle politik durumun ve onun iş dünyasına etkisinin öngörülemez olduğu gelişen ülkeler için daha da ön plana çıkıyor. Ayrıca günümüzde sosyal medyanın bir krizin etkisini inanılmaz bir hızla artırdığı da yadsınamaz. 

Özel ya da kamu sektörlerinin potansiyel krizlere karşı uyanık olmanın yanı sıra, rekabetçi bir eşik yakalayabilmesi için fırsatları da ortaya çıkarması ve hızlı kararlar vermesi gerekiyor.

İş dünyasındaki liderler, iş hedeflerine ulaşmak için eyleme geçebilecek içgörülere, güvenilir ilişkilere ve etkili iletişime güvenmek durumundalar. Bunların her biri ayrı birer değer. Bunlara sahip olmak ve geliştirmek özellikle zorluklarla karşılaşılan dönemlerde paha biçilmez bir hale geliyor. 

Ne öneriyoruz?  

StratejiCo. olarak işletmelere zorlu ve karmaşık durumlarda sürdürülebilir çözümler sunuyoruz. Söz konusu durum ister hükümetle yaşanılan bir uyuşmazlık, ister olumsuz bir şekilde medyaya yansıma, ister iş süreçlerindeki yasal zorluklar olsun, müşterilerimizin yanında ve uygulamanın içerisinde yer alıp bu zorlukların üstesinden gelmesi için yardım ediyoruz. 

Nasıl yardım ediyoruz? 

Gerekli sonuçları alabilmek için durumu medya ve sosyal medya iletişimi, hükümet ilişkileri, topluluk bağlılığı, itibar yönetimi ve arabuluculuk dahil olmak üzere tüm parçalarıyla değerlendiriyoruz. Genel strateji çerçevesinde her bir paydaş için yönetim ve uygulamada destek sağlıyoruz. Bu entegre yaklaşım, sadece hızlı sonuçlar vermekle kalmıyor, aynı zamanda müşterilerimizin geleceğe yatırım yapmış olmalarını da sağlıyor.

Müşterimizin gelecekte bir karmaşa ile karşılaşmaması için ise EVE modelimize (bağlılık-katılım)dayanarak çizdiğimiz strateji çerçevesinde uygulama projeleri geliştiriyoruz. 

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

DYTECH AUTOMATIVE
"Çalışanlarla yapılan birebir görüşmeler ve workshoplarda çalışanların güvenini kazandılar. Hep birlikte bir şeyleri değiştirilebileceğini gösterdiler. Yabancı sermayenin hangi konularda hassas olduğunu çok iyi biliyorlar. "
AVON Türkiye
“Kriz ekibinin her bir üyesinin özverisine minnettarım. StratejiCo.’dan aldığımız rapor, hem Avon hem de başka firmalar açısından örnek vaka temsil edecek düzeyde.”
TELIASONERA
StratejiCo. olarak TeliaSonera'yı Türkiye’nin katma değerli bir partneri olarak konumlandırdık, paydaşları angaje ederek ülkenin en büyük GSM operatörünün hisse alımı aşamasındaki anlaşmazlığın çözümüne katkı sağladık.
JWT ( MANAJANS / J. WALTER THOMPSON)
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

KRİZİN 4. EVRESİNE GİRERKEN
Selim Oktar, kriz yönetimi tecrübelerinden yola çıkarak krizin yeniden yapılanma evresinde 5 önemli noktaya dikkat çekiyor.
KRİZDE ÜÇÜNCÜ EVREYE GİRİYORUZ
Krizin üçüncü evresinde, acilen neleri hayata geçirmeliyiz? Selim Oktar, kriz yazı dizisinin üçüncü yazısında bu aksiyonları tanımlıyor.
COVID-19 DÖNEMİNDE SOSYAL MEDYADA STRATEJİK DÜŞÜNME
Müşteriyi anlamanın yolu artık sosyal medyanın geniş caddeleri ve dar sokaklarından geçiyor. Peki kriz döneminde iletişirken nelere dikkat etmeli, iletişim stratejinizi nasıl oluşturmalısınız?
WEBINAR: "BUGÜNÜN DUYGULARI, YARININ PLANLARI"
Koronavirüs tüketicilerin hayatını nasıl etkiledi? Webinarımızın kaydını izleyerek yorumlarımızı öğrenebilirsiniz.
KORONAVİRÜSÜN TÜKETİCİ YAŞAMINA ETKİLERİ
Koronavirüs tüketicilerin hayatını nasıl etkiledi? Kalitatif araştırmamızın raporu yayınlandı.
KRİZİN DÖRDÜNCÜ EVRESİNE GİRERKEN
Selim Oktar, kriz yönetimi tecrübelerinden yola çıkarak krizin yeniden yapılanma evresinde 5 önemli noktaya dikkat çekiyor.
KRİZİN İKİNCİ EVRESİNDE ÇOK DİKKAT EDİLECEK 5 KONU
Krizin ikinci evresi, yani en tehlikeli aşamasında, nelere dikkat etmeliyiz? Selim Oktar, kriz yönetimi tecrübelerinden yola çıkarak 5 konuya dikkat çekiyor.
YENİ TİP VUCA: COVID-19 DÖNEMİ
COVID-19 pandemisiyle birlikte yeni tip bir VUCA dünyasına adım attık. Yeni tip VUCA dünyasında nasıl hayatta kalacağız?
KRİZİN ÜÇÜNCÜ EVRESİNE GİRİYORUZ
Krizin üçüncü evresinde, acilen neleri hayata geçirmeliyiz? Selim Oktar, kriz yazı dizisinin üçüncü yazısında bu aksiyonları tanımlıyor.
"WANNACRY" SİBER SALDIRISI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
Dünya üzerinde çok büyük zararlara yol açan ve hükümetlerle büyük şirketleri kendi güvenlik açıkları ile ilgili sorgulatan Wannacry saldırısı için BGA Security bir el kitabı mahiyetinde çözüm önerileri ve durumu özetleyen bilgiler sundu.
Tümünü Gör
Başa Dön