Kurumsal İletişim

Konu nedir? 

Bir kurumun sürdürülebilir bir başarı yakalaması, işini iyi yapması kadar faaliyetlerinin iletişimini doğru yapmasına ve bunu tüm paydaşlarıyla sağlıklı bir çizgiye oturtmasına da bağlıdır. Kurumsal iletişim, kurumun mesajlarını oluşturmasına, vizyonunu, misyonunu ve değerlerini birleştirmesine yardımcı olur. Kurumun mesajları ve aksiyonları hakkında paydaşlarıyla iletişim sağlanmasına destek verir. Özellikle günümüzdeki gibi değişimlerin büyük bir hızla yaşandığı, kurum ve bireylerden dönüşüm beklenen bir dönemde kurumun kendini doğru ifade etmesi daha da fazla önem kazanmıştır.   

Ne öneriyoruz? 

Kurumsal yönetimde, kurumsal iletişim stratejilerini doğru belirlemek iletişimi sağlam temellere oturtur. Bir kurum, iletişimini inşa ederken tüm paydaşlarının görüşlerini bilmelidir. Çünkü kurum, bütün paydaşlarının beklentilerini kendi kurumsal hedefleriyle uyumlandırdığı ölçüde güven ve etki yaratacaktır. Kurumsal iletişimin yapısı, kurumun iletişiminin stratejik olarak en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlayan bütün yolları kapsayabilmelidir. Her kurumun nev-i şahsına münhasır olan bu yapıyı oluşturmak, ancak kurumun dinamiklerinin ve paydaşlarının doğru anlaşılması ile mümkün olur. 

Nasıl yaklaşıyoruz? 

Kurumsal iletişimi sağlıklı temellere oturtabilme adına kurumun vizyon, misyon ve değerlerini anlayarak işe başlıyoruz. Masaüstü ve saha araştırmalarını, gerekli olduğunda birebir görüşmeleri ve grup tartışmalarını da kullanarak paydaşları dinliyor, aldığımız bilgiye dayanarak durumu saptıyor ve ihtiyaçları belirliyoruz. 

StratejiCo. olarak kurumsal marka stratejisinin belirlenmesinden hayata geçiriliş aşamasına kadar markanın tüm iletişim sürecini planlıyor ve gerekli operasyonları yönetiyoruz. Kurumsal iletişimi, kurumun değer üretmesine yarayacak bir araç olarak kullanıyoruz. 

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

KOÇ HOLDİNG
StratejiCo. olarak, günümüzde halen Koç Holding’in kamu algısının temelini oluşturan stratejik iş modelini geliştirdik.
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

Tümünü Gör
Başa Dön