Kurumsal İletişim

Konu nedir? 

Bir kurumun sürdürülebilir bir başarı yakalaması işini iyi yapması kadar, faaliyetlerinin iletişimini doğru yapmasına ve iletişimini tüm paydaşlarıyla sağlıklı bir çizgiye oturtmasına bağlıdır. Kurumsal iletişim, kurumun mesajlarını oluşturmasına, vizyonunu, misyonunu ve değerlerini birleştirmesine yardımcı olur ve kurumun mesajları ve aksiyonları hakkında paydaşlarıyla iletişim sağlanmasına destek verir. Özellikle, tıpkı günümüzdeki gibi değişimlerin büyük bir hızla yaşandığı, kurum ve bireylerden dönüşüm beklediği dönemlerde kurumun kendini doğru ifade etmesi daha fazla önem kazanmıştır.  

 
Ne öneriyoruz? 

Kurumsal yönetimde, kurumsal iletişim stratejileri doğru belirlemek iletişimini de sağlam temellere oturtacaktır. Bir kurum iletişimini inşa ederken tüm paydaşlarının görüşlerini bilmelidir. Çünkü kurum, bütün paydaşlarının beklentilerini kendi kurumsal hedefleriyle uyumlandırarak ortak alanlar oluşturduğu ölçüde güven ve etki yaratacaktır. Kurumsal iletişimin yapısı, kurumun iletişiminin stratejik olarak en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlayan bütün yolları kapsayabilmelidir. Her kurumun nev-i şahsına münhasır olan bu yapı, ancak kurumun dinamiklerinin ve paydaşlarının doğru anlaşılması ile mümkün olur. 

 
Nasıl yaklaşıyoruz? 

Kurumsal iletişimi sağlıklı temellere oturtabilme adına kurumun vizyon, misyon ve değerlerini anlayarak işe başlarız. Masaüstü ve saha araştırmaları, birebir görüşmelere ve grup tartışmalarını da gerekli hallerde kullanarak paydaşları dinler, bilgiye dayalı olarak durum saptamasını ortaya koyar, ihtiyaçları belirleriz. 

Kurumun stratejilerini de değerlendirdiğimiz bu süreçte iletişimi sağlıklı temellere oturtmak için çalışırız. 

StratejiCo. olarak kurumsal marka stratejisinin belirlenmesinden hayata geçiriliş aşamasına kadar markanın tüm iletişim sürecini planlar ve gerekli operasyonları yönetiriz. Kurumsal iletişimi kurumun değer üretmesine yönelik bir araç olarak kullanırız. 

 

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

KOÇ HOLDİNG
StratejiCo., günümüzde de halen Koç Holding’in kamu algısının temelini oluşturan, ortaklarıyla işbirliğini arttırarak itibarını daha da geliştiren stratejik iş modeli geliştirdi.
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

Tümünü Gör
Başa Dön