ROYAL FLORAHOLLAND

Müşteri :
ROYAL FLORAHOLLAND
Sektörler :
StratejiCo. olarak, çiçekçilik sektöründe bir dünya devi olan FloraHolland’a Türkiye’deki sektör hakkında içgörü sağladık. Ayrıca, ilişki kurma, hükümetle ilişkiler, kamu ve özel sektördeki paydaşlarla bağ kurma alanlarında da çalışmalar yaptık.

Sorun

FloraHolland, yeni pazar fırsatlarını değerlendirmek ve küresel çiçekçilik sektöründe daha fazla pay elde etmek için üyelerinin talepleri doğrultusunda yeni bir strateji oluşturdu. Türkiye, coğrafi konumundan ve pazar potansiyelinden dolayı pilot ülke olarak belirlendi. FloraHolland bu süreçte ilişki kurulması ve bilgi sağlanması amacıyla StratejiCo.’dan destek aldı. Projedeki önemli zorluk, Türkiye’deki çiçekçilerin FloraHolland’a güven duymasını sağlamaktı. FloraHolland’ın yerel boyutta rekabeti arttırmanın aksine, tüm taraflar için daha fazla fırsat yaratacağını doğrulaması gerekiyordu.

Çözüm

İlk aşamada StratejiCo. olarak resmi bilgilerin kısıtlı olduğu bu sektörde çok kapsamlı bir pazar araştırması raporu hazırladık ve etki analizini yaptık. Bu proje analizinin amacı, FloraHolland’ın Türkiye pazarına girmesiyle çiçek sektöründeki kamu ve özel sektör paydaşların nasıl etkileneceğini tespit etmekti. FloraHolland yönetimi, StratejiCo. tarafından yapılan yönlendirmelere ve içgörülere dayanarak Türkiye pazarını daha derinlemesine keşfetme kararını aldı. İkinci aşamada StratejiCo. olarak, anlaşılması güç bu pazarda, FloraHolland’ın çiçek sektöründeki kişiler arasında etki yaratmasına ve anlamlı bilgi toplamasına katkı sağladık

Sonuç

FloraHolland, Türkiye’yi yatırım yapılacak hedef ülke olarak belirledi. StratejiCo. olarak hala, Türkiye ve Hollanda arasında çiçek ticaretini geliştirmek amacıyla FloraHolland’a danışmanlık sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca, şirketin Türkiye’deki kamu ve özel sektör paydaşlarıyla sürdürülebilir bir işbirliği yapabilmesi için gerekli farkındalık ve itibarın yaratılmasına destek oluyoruz. ​

Hizmetlere Göre Filtre
İçgörü ve Bilgi Yönetimi
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.