Sosyal Medya Rekabet Analizi

Konu nedir? 

Bilginin hızla yayıldığı günümüzde sosyal mecralar kaotik olduğu kadar eşsiz de bir bilgi kaynağı. Bir marka, hangi sektörde faaliyet gösterirse göstersin, sosyal medyada doğru iletişim kaynaklarını seçebilmek, marka ile ilgili durumları değerlendirerek netlik yaratmak ve etkili adımlar atabilmek için sosyal medyayı doğru anlamaktan başka bir yolu yok. 

Ne öneriyoruz? 

Rakiplerin ürünleri ve hizmetleri pazarda nasıl algılanıyor, tüketiciler rakiplerle ilgili ne konuşuyor, neleri takdir ediyor, neleri eleştiriyor? Rakibin güçlü olduğu bir noktada nasıl bir manevra yaparak bu gücü azaltabiliriz? Markamız rakiplerin zayıf olduğu bir alanla ilgili avantajlı bir teklifte bulunabilir mi? Şirketin iş hedefleri ve önceliklerimiz tüm bu gelişmelerden ne kadar etkilenir? Bu ve bunun gibi pek çok kritik soru tüm markaların gündeminde. Markanız adına aradığınız cevaplar ise sosyal medyada. Yapılması gereken bunların süzgeçten geçirilmesi, yorumlanması ve anlamlandırılması.  

Nasıl Yaklaşıyoruz? 

Büyük veri içinden kaybolmadan, marka için anlamlı ve işe yarayan bilgiye odaklanarak ilerliyoruz. Marka için stratejik ve ilgili anahtar kelimeleri seçiyor, istendiği takdirde lokasyon bazlı verileri filtreleyip kalitatif ve kantitatif araştırmalar tasarlıyoruz. Duygu (Sentiment) Analizleriyle de algının hangi yönde oluştuğunu saptayarak marka ve rakiplerinin belli bir konudaki durumunu veriye dayalı olarak ölçümlüyoruz. 

Özetle, markanın 'kendisini bilmenin' ötesinde büyük resmi görerek farkındalıkla ilerleyebilmesi için sosyal medyayı dinliyor ve yorumluyoruz. Rekabete yönelik araştırmalar hazırlıyor, bilgiye dayalı analizlerle stratejik karar alım süreçlerine ışık tutuyoruz.  

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

A101
“Agile çalışmasında, farklı uzmanlıklara sahip ekip üyelerinin, bunları ortak bir amaç uğruna aynı potada eritmesini deneyimledim.”
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

Tümünü Gör
Başa Dön