Sosyal Medya Yönetimi

Konu nedir? 

İletişimin hızlandığı, bilgi kaynaklarını karmaşıklaştığı bir dönemde kurumsal marka itibarını korumak, algıyı yönetmek hiç olmadığı kadar ustalık gerektiriyor. Büyük değişimler artık anlık gelişirken, gerekli önlemlerin vaktinde alınmaması ise küçük sorunları akut hale dönüştürebiliyor. Günümüzde algıların dolayısıyla krizin oluştuğu iletişim platformu olan sosyal medya, hükümetlerden markaların devrilmesine veya pek çok iyiliğe vesile olarak hayatımızı etkiliyor. 

 

Ne öneriyoruz? 

İşin kalbine müşteriyi konumlandırmadan, iş hedeflerimizi başarma şansımızın olmadığı bu dönemde, sosyal mecralar doğru değerlendirildiği takdirde her markanın gizli gücü. Bu gücü markanın lehine kullanabilmek için bilgiye dayalı içeriğin üretimi, bilgi akışının takibi, içeriklerin sayısal olmanın ötesinde, marka özelinde iç görülerle anlamlandırılarak yorumlanması sadece marka itibarı ve kriz yönetimi için değil, aynı zamanda da pazarın takibi ve talebe uygun hizmetleri hızlıca pazara sunma açısından da kritik öneme sahip. Sosyal medyayı doğru kullanıp yöneterek rakiplerin bir adım önüne geçmek mümkün. 

 

Nasıl yaklaşıyoruz? 

StratejiCo.’da markanız için kurum stratejik hedeflerine hizmet edecek şekilde içerik üretimi, yayını ve moderasyonu konularında uzman ve kreatif ekibimizle çalışmaktayız. Markanız için anlamlı konuların veriye dayalı takibini yaparak, sentiment analizleriyle de marka algısının hangi yönde oluştuğunu saptar, düzenli olarak raporlarız. İçgörüleri de yakından izleyebildiğimiz bu süreçte, standart raporların ötesinde, anlamlı değişimleri hızla fark edip dikkate alarak, müşterilerimizin sosyal medya yönetimlerini ele alırız. Markaya özel oluşturduğumuz sosyal medya postları ile kreatif içerik ve postları hazırlar, yönetimini ve moderasyonunu sağlarız. Uçtan uca kontrollü takip sistemimiz ve sürekli müşeriye dokunan moderasyon ekibimiz ile kriz oluşmadan meselelere müdahale edebilir ve markanızın itibar yönetimini sağlama sürecinde aksiyon aldırabilen analiz ve yönlendirmelerle iş süreçlerinize katkıda bulunuruz. 

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

A101
“Agile çalışmasında farklı uzmanlıklardaki ekip üyelerinin ortak bir amaç için farklı bakış açılarını nasıl bir kapta erittiklerini deneyimleme fırsatım oldu.”
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

Tümünü Gör
Başa Dön