Stratejik İş Bilgisi

StratejiCo. olarak, müşterilerimize, iş ve sosyo-politik ortamı anlamalarına yardımcı olacak, mevzuat, etkin paydaşlar, düşünce kuruluşları, rakipler, bağlantılar ve diğer tüm belirleyici faktörleri içeren bilgiyi sunuyoruz. İşletmeler ve yatırımcıların, bir kurum hakkındaki itibar risklerini veya hükümet ilişkilerini ya da mevzuattaki açıklığa kavuşturulması gereken gri alanları veya operasyonel eğilimleri öğrenmelerini sağlıyoruz. 

Konu nedir? 

İşletmeler ve liderler, iyi tanımlanmış planlama ve öngörme mekanizmaları yoluyla rekabet avantajı kazanmanın yollarını araştırır. Bu kapsamda katma değerli bilgi elde etmek, bir adım önde olmak adına, yerel ve uluslararası işletmeler için büyük önem taşır.

StratejiCo. için 'İş Zekası' temel olarak 'Kaliteli Bilgi' anlamına gelir ve doğru bilgi güç demektir. Net tahminler vermek ve doğru kararlar almak için güvenilir bilgiler gereklidir. Ancak önemli olan yalnızca bilginin miktarı değildir, bilgiyi anlamlandırmaya yönelik sağlam bir model oluşturmak da gerekir. En kritik nokta ise, önemli olan bilgi ile olmayan arasında ayrım yapabilmektir. Bilgi akışının seline kapılmadan yaygın görüşün ötesine geçmelisiniz. 

Ne öneriyoruz? 

StratejiCo. olarak pazar ve sosyo-politik ortamın iyi analiz edilmesini gerektiren karar verme süreçlerinde müşterilerimizi yönlendiriyoruz. İşletmelere fırsatları hızlı bir şekilde yakalamaları için benzersiz bilgi akışı ve veri sağlıyoruz. Uluslararası yatırımcılar için kendi durumlarını gerek siyasi, gerek itibar, gerekse yönetim açılarından değerlendirebilecekleri kaliteli bilgiyi sunuyor ve analiz ediyoruz. 

Stratejik İş Birliği ile Nasıl yardım ediyoruz? 

StratejiCo. olarak, müşterilerimize, iş ve sosyo-politik ortamı anlamalarına yardımcı olacak, mevzuat, etkin paydaşlar, düşünce kuruluşları, rakipler, bağlantılar ve diğer tüm belirleyici faktörleri içeren bilgiyi sunuyoruz. İşletmeler ve yatırımcıların, bir kurum hakkındaki itibar risklerini veya hükümet ilişkilerini ya da mevzuattaki açıklığa kavuşturulması gereken gri alanları veya operasyonel eğilimleri bilmelerini sağlıyoruz.

İtibari durum tespiti yaklaşımımız, müşterilerimizin pazarın ve şirketlerin iç dinamiklerini daha yakından anlamalarını ve değerlendirmelerini sağlıyor. Stratejik iş birliği partneri olarak müşterilerimize etkin ve doğru stratejileri belirleme olanağı sunuyoruz. Dahası bu stratejilerin yürütülmesine rehberlik ederek olası yıkıcı ve beklenmedik olayları öngörmelerine yardımcı oluyoruz. 

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

EKONOMİK GÜVEN 18 AYIN ZİRVESİNDE!
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mayıs ayına ilişkin ekonomik güven endeksi sonuçlarını açıkladı. Ekonomik güven endeksi mayısta bir önceki aya göre %1,1 oranında artarak 99,5 değerinden 100,5 değerine yükseldi.
"WANNACRY" SİBER SALDIRISI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
Dünya üzerinde çok büyük zararlara yol açan ve hükümetlerle büyük şirketleri kendi güvenlik açıkları ile ilgili sorgulatan Wannacry saldırısı için BGA Security bir el kitabı mahiyetinde çözüm önerileri ve durumu özetleyen bilgiler sundu.
HEPİMİZ FRANK’İZ!
İnsanın işini severek yapması, başarılı olmasında bir anahtar görevi görür mü? StratejiCo. Kurucu Ortağı Selim Oktar'ın Afrika gezisinde tanıştığı, işine tutkuyla bağlı bir safari rehberi üzerinden kaleme aldığı yazısında bulabilirsiniz.
VUCA DÖNEMİNİN EN BÜYÜK GÜNAHI: DEĞERLİ MÜŞTERİYİ KAYBETMEK
VUCA olarak tabir edilen aşırı belirsizlik ve kaosun hakim olduğu dönemlerde bir şirketin başına gelebilecek en kötü durumlardan biri değerli müşterilerini kaybetmektir. StratejiCo. Kurucu Ortağı Selim Oktar'ın, kısa süre içinde açmaza dönüşme potansiyeli taşıyan bu durumdan kaçınmak için izlenebilecek bir yol haritasını kaleme aldığı yazısında bulabilirsiniz.
VUCA, DÜNYA GELİŞMELERİNE IŞIK TUTUYOR
VUCA, Dünya Gelişmelerine Işık Tutuyor.
LİDERLER OKUR #2: EMOTIONAL INTELLIGENCE
Sizi her ay StratejiCo. ekibinin kitaplığına konuk olmaya davet ediyoruz. Bu ay StratejiCo. danışmanlarından Mehmet Çakmak ile birlikte Daniel Goleman'ın popüler hale gelen "Emotional Intelligence: Why It Can Matter More Than IQ" kitabını inceliyoruz. Keyifli dinlemeler ve okumalar!
HOLLANDA KRİZİ: HAGA, VUCA İLE KARŞILAŞIRSA
Cornelius Haga ile 1612'de başlayan Türkiye - Hollanda ilişkileri son günlerde zor bir süreçten geçiyor. Peki, ilişkileri yüzyıllar önceye dayana bu iki ülke arasındaki ticari ilişkiler ne boyutta?
GELECEK 10 YILDA NELER DEĞİŞMEYECEK?
Gelecek 10 Yılda Neler Değişmeyecek?
VUCA'NIN KIRMIZI VE SİYAH YÜZÜ
VUCA (volatility, uncertainty, complexity, ambiguity) çağının dijitalleşme tüneli içinden, elimizde tılsım gibi tuttuğumuz bir madalyonla, hızla geçmekteyiz. Bir yandan madalyonumuzdan güç alarak tünelin sonunda karşımıza çıkacakları öngörmeye çalışıyor, bir yandan politikadan ekonomiye çevremizdeki duvarı alacakaranlıkta algılamaya çalışıyoruz.
İŞ DÜNYASI VUCA DÖNEMİNE NASIL HAZIRLANMALI?
Küresel ve ulusal düzeyde öngörülemezliğin arttığı çalkantılı bir döneme giriyoruz. Pek de alışık olduğumuz bir durum olduğu söylenemez. Riskleri doğru yönetmek ve fırsatları değerlendirebilmek için iş dünyasının liderlerinin gereken stratejik hazırlıkları yapmasında fayda var.
Tümünü Gör
Başa Dön