Stratejik İş Bilgisi

StratejiCo. olarak, müşterilerimize, iş ve sosyo-politik ortamı anlamalarına yardımcı olacak, mevzuat, etkin paydaşlar, düşünce kuruluşları, rakipler, bağlantılar ve diğer tüm belirleyici faktörleri içeren bilgiyi sunuyoruz. İşletmeler ve yatırımcılar için bir kurum hakkındaki itibar risklerini veya hükümet ilişkilerini ya da açıklığa kavuşturulması gereken mevzuattaki gri alanları veya operasyonel eğilimleri bilmelerini sağlıyoruz. 

 

Konu nedir? 

İşletmeler ve liderler, iyi tanımlanmış planlama ve öngörme mekanizmaları yoluyla rekabet avantajı kazanmanın yollarını araştırmaktadır. Bu kapsamda, yerel ve uluslararası işletmeler için katma değerli bilgi elde etmek,  bir adım önde olmak için büyük önem taşımaktadır. StratejiCo. için 'İş Zekası” temel olarak 'Kaliteli Bilgi' anlamına gelir. Ve doğru bilgi güçtür. Net tahminler vermek ve doğru kararlar almak için güvenilir bilgiler gereklidir. Yalnız, önemli olan yalnızca bilgi miktarı değil, bilgiyi anlamlandırmaya yönelik sağlam bir model oluşturmaktır. En kritik nokta ise, önemli olan bilgi ile olmayan arasında ayrım yapabilmektir: Bilgi akışının seline kapılmadan yaygın görüşün ötesine geçmelisiniz. 

 

Ne öneriyoruz? 

StratejiCo. olarak pazar ve sosyo-politik ortamın iyi analiz edilmesini gerektiren karar verme süreçlerinde müşterilerimizi yönlendiriyoruz; işletmelere fırsatları hızlı bir şekilde kavramaları için benzersiz bilgi akışı ve veri sağlıyoruz. Uluslararası yatırımcılar için; gerek siyasi, gerek itibar, gerekse yönetim açılarından kendi durumlarını geniş açıdan değerlendirebilecekleri kaliteli bilgiyi sunuyor ve analiz ediyoruz. 

 

Nasıl yardım ediyoruz? 

StratejiCo. olarak, müşterilerimize, iş ve sosyo-politik ortamı anlamalarına yardımcı olacak, mevzuat, etkin paydaşlar, düşünce kuruluşları, rakipler, bağlantılar ve diğer tüm belirleyici faktörleri içeren bilgiyi sunuyoruz. İşletmeler ve yatırımcılar için bir kurum hakkındaki itibar risklerini veya hükümet ilişkilerini ya da açıklığa kavuşturulması gereken mevzuattaki gri alanları veya operasyonel eğilimleri bilmelerini sağlıyoruz. İtibarî durum tespit yaklaşımımız; müşterilerimizin, pazarın ve şirketlerin iç dinamiklerini yakın bir bakış açısıyla anlamalarını ve değerlendirmelerini sağlar. StratejiCo. olarak müşterilerimize etkin ve doğru stratejileri belirleme olanağı sunuyor ve bu stratejilerin yürütülmesine rehberlik ederek olası yıkıcı ve beklenmedik olayları öngörmelerine yardımcı oluyoruz. 

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

HEPİMİZ FRANK’İZ!
İnsanın işini severek yapması, başarılı olmasında bir anahtar görevi görür mü? StratejiCo. Kurucu Ortağı Selim Oktar'ın Afrika gezisinde tanıştığı, işine tutkuyla bağlı bir safari rehberi üzerinden kaleme aldığı yazısında bulabilirsiniz.
VUCA DÖNEMİNİN EN BÜYÜK GÜNAHI: DEĞERLİ MÜŞTERİYİ KAYBETMEK
VUCA olarak tabir edilen aşırı belirsizlik ve kaosun hakim olduğu dönemlerde bir şirketin başına gelebilecek en kötü durumlardan biri değerli müşterilerini kaybetmektir. StratejiCo. Kurucu Ortağı Selim Oktar'ın, kısa süre içinde açmaza dönüşme potansiyeli taşıyan bu durumdan kaçınmak için izlenebilecek bir yol haritasını kaleme aldığı yazısında bulabilirsiniz.
EGİAD VE STRATEJİCO.'DAN VUCA DÖNEMİ UYARISI
EGİAD tarafından Strateji işbirliği ile 8 ay sürecek olan 'VUCA Döneminde Ayakta Kalmak - İş Dünyası İçin Strateji Çalıştayları' programının ilki Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi.
VUCA TARİHİ
Siyasi belirsizlikler, teknolojik gelişmeler, çevresel riskler ve hızlı değişimlerle dolu VUCA dünyasında yaşıyoruz. Peki, biz yeni bir dönemi mi yaşıyoruz yoksa daha önce benzer dönemler yaşandı mı?
EKONOMİK GÜVEN 18 AYIN ZİRVESİNDE!
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mayıs ayına ilişkin ekonomik güven endeksi sonuçlarını açıkladı. Ekonomik güven endeksi mayısta bir önceki aya göre %1,1 oranında artarak 99,5 değerinden 100,5 değerine yükseldi.
"WANNACRY" SİBER SALDIRISI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
Dünya üzerinde çok büyük zararlara yol açan ve hükümetlerle büyük şirketleri kendi güvenlik açıkları ile ilgili sorgulatan Wannacry saldırısı için BGA Security bir el kitabı mahiyetinde çözüm önerileri ve durumu özetleyen bilgiler sundu.
LİDERLER OKUR #2: EMOTIONAL INTELLIGENCE
Sizi her ay StratejiCo. ekibinin kitaplığına konuk olmaya davet ediyoruz. Bu ay StratejiCo. danışmanlarından Mehmet Çakmak ile birlikte Daniel Goleman'ın popüler hale gelen "Emotional Intelligence: Why It Can Matter More Than IQ" kitabını inceliyoruz. Keyifli dinlemeler ve okumalar!
VUCA, DÜNYA GELİŞMELERİNE IŞIK TUTUYOR
VUCA, Dünya Gelişmelerine Işık Tutuyor
HOLLANDA KRİZİ: HAGA, VUCA İLE KARŞILAŞIRSA
Cornelius Haga ile 1612'de başlayan Türkiye - Hollanda ilişkileri son günlerde zor bir süreçten geçiyor. Peki, ilişkileri yüzyıllar önceye dayana bu iki ülke arasındaki ticari ilişkiler ne boyutta?
GELECEK 10 YILDA NELER DEĞİŞMEYECEK?
Gelecek 10 Yılda Neler Değişmeyecek?
Tümünü Gör
Başa Dön