TÜRKİYE ÖZELLEŞTİRME KURUMU

Müşteri :
TÜRKİYE ÖZELLEŞTİRME KURUMU
Sektörler :
Hizmetler :
StratejiCo. olarak dönemin Türkiye hükümetine, Türkiye’nin ilk halka arzı konusunda halkın desteğini alması için algı dönüşümünde katkı sağladık.

Sorun

Türkiye’nin o dönemki başbakanı Turgut Özal, Wharton Business School’da görev yapan Bülent Gültekin’i ülkenin özelleştirme kurumunu yönetmesi için yetkilendirmişti. Bu karar, zorlu siyasi tartışmalar ve sokak eylemleriyle karşılandı. Ancak özelleştirme kurumu, çimento firması Çimentaş’ı halka arz etme konusunda kararlıydı.

Çözüm

StratejiCo. kamunun özelleştirme konusundaki algısını daha ılımlı hale dönüştürme konusunda yetkilendirildi. Bu başarı aynı zamanda, hükümetin yeni ekonomik reformunun da dönüm noktalarının birisi olacaktı.

Sonuç

Gerçekleştirilen bu ilk halka arz büyük bir başarı elde etti. Günümüzde hala Türkiye’nin ekonomi polikasını değiştirme konusunda önemli bir araç olarak görülüyor.

Hizmetlere Göre Filtre
İçgörü ve Bilgi Yönetimi
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.