YAPI KREDİ

Müşteri :
YAPI KREDİ
Sektörler :
Türkiye’nin en büyük özel bankalarından Yapı Kredi, kredi kartına olan talebi öğrenmeye çalışıyordu. StratejiCo. olarak Yapı Kredi’ye, beklenmedik piyasa koşullarına karşı hazırlıklı olması konusunda katkı sağladık.

yapıkredi

 

Sorun

1989 yılında Yapı Kredi Bankası bankacılık endüstrisini yeniden şekillendirmeye yönelik çalışmalar yapıyordu. O dönemde Türkiye’de kredi kartı yoktu ve yalnızca bankamatik kartları kullanılıyordu. ‘Türkiye’nin ilk müşteri bankası’ olma hedefine ulaşmak için ana stratejisini kurgulamak amacıyla StratejiCo.'yu yetkilendirdi.

Çözüm

Tarafımızdan yapılan pazar araştırması, kredi kartı talebinin banka yönetiminin daha önce yaptığı piyasa analizinde tespit edilenden daha yüksek olacağını gösterdi. StratejiCo. olarak Yapı Kredi Bankası’na, hızla artan müşteri taleplerini karşılamak için iş süreçlerini ve bilişim altyapısını geliştirmesi yönünde tavsiyede bulunduk.

Sonuç

1 milyon kredi kartı sahibi olacağına yönelik tahminimizin, bankanın analizinden (100.000) çok daha fazla olsa da, doğru olduğu kanıtlandı. Bu öngörü ışığında Yapı Kredi Bankası, artan talepleri karşılamak için bilişim altyapısını geliştirdi. 

Hizmetlere Göre Filtre
İçgörü ve Bilgi Yönetimi
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön