DAVRANIŞSAL KURUMSAL YÖNETİM DÖNEMİ

Yönetici Ortak Emre Doğru, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) dergisinde insan davranışlarını daha iyi anlamaya yardımcı olan ve psikoloji ile ekonomi alanlarını bir araya getiren davranışsal ekonomi kavramını inceleyen bir makale kaleme aldı.

2017 yılında Nobel Ekonomi Ödülü'nü Richard Thaler'ın almasıyla giderek popülerleşen davranışsal ekonomi kavramı; çalışanların, müşterilerin, vatandaşların nasıl karar aldıklarını daha iyi anlamaya yardımcı oluyor. Bu da davranışsal ekonomiyi ve yöntemlerini kurumsal yönetimde yeni bir iyileştirme aracı olarak kullanmaya elverişli hale getiriyor.

Davranışsal ekonomi hakkında daha fazla bilgi almak ve bu yöntemin kullanıldığı alanları incelemek için makalemizi inceleyiniz.

Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.