Enerjisa

Müşteri :
Enerjisa
Sektörler :

Sorun

Pandemi sonrası rekabetçi kalabilmek adına adeta bir zorunluluk haline dönüşen Agile (Çevik) çalışma, oyunun dışında kalmak istemeyen Enerjisa’nın da gündeminin başında yer alıyordu. Bu minvalde ortaya çıkan eğitim ihtiyacı için Enerjisa, StratejiCo. ile iletişime geçti.

Çözüm

Yöneticilerin ve çalışanların farklılaşan ihtiyaçları ile uyumlu olarak, tamamı dijital olacak şekilde iki farklı eğitim programı kurguladık. Enerjisa yöneticileri için Agile çalışmaya alan açan olaylar ve gelişmeler, Agile zihniyetin doğuşu, gelişimi ve felsefesinin aktarıldığı 3 günlük C- Suite “Yöneticiler için Çevik Yaklaşım” eğitimleri gerçekleştirdik. Enerjisa çalışanları için özelleştirilen 2 günlük “Agile 101” eğitimlerinde ise Agile pratiklerine çok daha fazla yer verdik. Her iki eğitimi de interaktif ve tasarım odaklı dijital araçlar kullanarak deneyimlerin paylaşıldığı, aktarıldığı ve farklı bakış açılarının ortaya konulduğu bir çerçeveyle düzenledik. Programlar kapsamında, katılımcıların eğitim esnasında anlatılanları uyguladıkları grup çalışmalarına sıklıkla yer vererek öğrenilenlerin daha kalıcı olmalarını sağladık.

Sonuç

StratejiCo. tarafından gerçekleştirilen eğitimler sayesinde Enerjisa, Agile zihniyeti ve prensipleri ile ilgili detaylı bilgiler edindi; yaklaşımı hayata geçirmenin önündeki destek ve köstek unsurları anladı. Yöneticiler; kendilerine özel tasarlanmış eğitim ile Agile dönüşüm için büyük resmi görebilmeye, dönüşümlerin nasıl yönetileceğine ve zihniyetin karar alım süreçlerine nasıl yansıtılabileceğine dair temel noktaları ve değerlendirme yöntemlerini öğrendi. “Agile 101” eğitimi alan çalışanlar ise Agile zihniyet ile birlikte yaklaşımı uygulamada nasıl kullanabilecekleri ve çalışma modellerine nasıl entegre edebilecekleri hakkında bilgi sahibi oldu.

Hizmetlere Göre Filtre
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.