İşveren Markası ve Çalışan Bağlılığı

Organizasyonun imajını çalışanlar ve hissedarlar belirler. Yapacağınız iç ve dış iletişim faaliyetleriniz bu imajın tutarlı hale gelmesine yardımcı olur. Ancak çalışan bağlılığının sadece iletişimle sağlanmasını beklemek iyimserliktir.

StratejiCo. olarak şirketinizin her bölümünde EVE modeline (bağlılık-katılım) dayanarak performansı ölçüyor ve iyileştirilmesi gereken alanları belirliyoruz. Üretim için kaliteyi, üretkenliği ve yeniliği artıracak katılımcı bir işgücü yaratıyoruz. Satış için ise, ticari işlemlerinizi sürdürülebilir ilişkilere dönüştürerek müşterilerinizle sağlam bir bağ kurmanızı sağlıyoruz. 

Konu nedir? 

Çoğu firma tedarik zinciri, üretim ve satış bölümlerinden oluşan bir değer zincirine sahiptir. Bir firmanın bölümler arasındaki iletişim, parçaların toplamından daha büyük bir değer yaratabilmesi için son derece önemli olsa da, bu iletişim çoğu zaman eksiktir. Daha önemlisi, şirket içindeki işbirliğinin eksikliği, iş süreçlerinde birçok fırsatın kaçmasına neden olabilir. İşbirliği yapılması gereken alanların analiz edilip çalışmalar yapılması, bir şirketin işveren markası olması yönündeki önemli ve etkin adımlar arasındadır.  

Ne öneriyoruz? 

StratejiCo. olarak firmanıza çalışan bağlılığı, yenilik ve üretkenlik vaadediyoruz ve bunu yaparken ölçülebilir modelimizle fark ve etki yaratıyoruz. Firmaların, hem kendi iç ilişkilerinde hem de dış ilişkilerinde daha isabetli ve daha katılımcı olmasını sağlıyoruz.

Nasıl yardım ediyoruz? 

Her bölüm içinde ilişki temelli katkılar yaratıyor ve EVE modeline (bağlılık-katılım) dayanarak performansı geliştirilmesi gereken alanları ölçüyoruz. Tedarik zinciri için tedarikçilerinizle karlı ve kazançlı ilişkiler kurmanıza yardımcı oluyoruz. Üretim için, kaliteyi, üretkenliği ve yeniliği artıracak katılımcı bir işgücü yaratıyoruz. Satış için ise, ticari işlemlerinizi sürdürülebilir ilişkilere dönüştürerek müşterilerinizle sağlam bir bağ kurmanızı sağlıyoruz.  

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

DYTECH AUTOMATIVE
"Çalışanlarla yapılan birebir görüşmeler ve workshoplarda çalışanların güvenini kazandılar. Hep birlikte bir şeyleri değiştirilebileceğini gösterdiler. Yabancı sermayenin hangi konularda hassas olduğunu çok iyi biliyorlar. "
AVON Türkiye
“Kriz ekibinin her bir üyesinin özverisine minnettarım. StratejiCo.’dan aldığımız rapor, hem Avon hem de başka firmalar açısından örnek vaka temsil edecek düzeyde.”
TKYD
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

GÜVENECEK KİMSE YOKSA, İNANACAK SİSTEM DE YOKTUR
2017 Edelman Güven Barometresi’ne göre, tüm dünyada bir güven krizi yaşanıyor. Ankete katılan 33.000 kişiden alınan verilere göre dünya nüfusu kamuoyu güvenini oluşturan 4 kola birden -işletme, hükümet, STK, medya- duyduğu güveni kaybetmiş durumda.
DEĞER ÖNERMESİ VE İLİŞKİLER
İşte ve hayatta sürdürülebilir ilişkiler için önerdiğiniz değer nedir?
GALLUP ÇALIŞAN MEMNUNİYETİ ANKETİ
Her yıl yayınladığı çalışan memnuniyeti anketi ile çalışan bağlılığı ve mutluluğu konusunda bir rehber niteliğinde olan Gallup'un bu yılki araştırması Onedio tarafından özetlendi. Araştırmanın özetini görsel olarak inceleyebilirsiniz.
PERFORMANSA DAYALI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN ZAMANI GELDİ Mİ?
Performansa Dayalı Toplu İş Sözleşmesinin Zamanı Geldi mi?
ASGARİ ÜCRET DÜZENLEMESİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Asgari ücret arttı ve şirketler maliyetleri azaltma, çalışanlar artış oranında ücretlerine zam alma, sendikalar iki ateş arasında ayakta kalma derdine düştü. Bu noktaya nasıl geldik? Nasıl çıkacağız?
GELECEĞİN TRENDİ: YETENEKLERE ODAKLI KARİYER
Geleneksel şirketler de yavaş yavaş bu yeni sisteme göre evriliyor. Kendi çalışanlarına serbest meslek benzeri proje fırsatı sunuyor. Cisco, Master Card gibi şirketler belirgin rollere sahip insanlar yerine, şirketteki boşlukları doldurmaya yönelik çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar iç mobilite platformları olarak adlandırılıyor.
RÖPORTAJ: İNCİ HOLDİNG'DE CİNSİYET EŞİTLİĞİ
Bu röportaj, StratejiCo. ekibi tarafından İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ile şirketteki cinsiyet eşitliği çalışmaları üzerine yapılmıştır. Keyifli okumalar dileriz.
Tümünü Gör
Başa Dön