KORONAVİRÜS GÜNDEM ARAŞTIRMASI

Çin’in Wuhan bölgesinde ortaya çıkarak her kıtaya yayılan ve güncel rakamlara göre toplamda 156 ülkeyi etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (COVID-19), tüm dünyanın gündeminde. Şu ana kadar 174.786 aktif vaka sayısına sahip ve 6.705 kişinin ölümüne sebep olan  Koronavirüs salgını, vaka sayısının her geçen gün dramatik bir şekilde artması ve belli bir tedavisinin olmamasıyla büyük çaptaki değişimleri, farklı uygulamaları ve belirsizlikleri de beraberinde getiriyor.

Türkiye’de Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın 11 Mart’ta ilk vakayı açıklamasıyla beraber, Türkiye’nin de başlıca gündemi olan yeni tip Koronavirüs hakkındaki algıyı sahada yaptığımız Koronavirüs Saha Araştırması ve sosyal medyada yaptığımız Koronavirüs Sosyal Medya Algı Araştırması ile ele aldık. Araştırmamız kapsamında algıyı; devletin kurum & kuruluşlarına güven ve itibar, duygusal / psikolojik durum, alınan önlemler, davranış/alışkanlık değişimleri ve ekonomik gelişmeler çerçevesinde değerlendirdik.

 

Koronavirüs Gündem Araştırması

Sosyal Medya Algı Araştırması

 

Soru ve Yorumlar

Araştırma hakkındaki soru ve görüşlerinizi duymaktan memnuniyet duyacağız. info@stratejico.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.  

Hakkımızda

StratejiCo. 1987 yılından beri uluslararası firmalara ve kamu kurumlarına araştırma, analiz, stratejik yönlendirme, itibar yönetimi, kriz yönetimi, kurumsal değerler ve ilişkiler, organizasyonel dönüşüm ve çevik yapı yönetimi, çalışan ve sendika ilişkileri, hükümetle ilişkiler ve topluluk bağlılığı ve katılımı alanlarında hizmet sunan iletişim ve ilişki yönetimi konularında uzmanlaşmış bağımsız bir stratejik danışmanlık firmasıdır.

 

Hizmetlere Göre Filtre
İçgörü ve Bilgi Yönetimi
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön