Strateji Geliştirme ve Uygulama

StratejiCo. olarak, iş dünyası liderlerinin, vizyonlarını, çalışanları, müşterileri ve diğer paydaşlarına değer yaratacak bir biçimde ifade etmelerine katkı sağlıyoruz. Öncelikle kurumsal yapının detaylı bir analizini yaparak gerekli değişiklikleri öneriyoruz. Daha sonra, çalışanların da katılımıyla, örgütsel kaynakların, becerilerin ve yetkinliklerin rekabet avantajı yaratmak için nasıl birleştirileceği üzerine düşünüyoruz. Ardından beraber bir yol haritası hazırlıyoruz. 

Konu nedir?  

Etimolojik olarak askeri kökenli bir sözcük olan ve iş dünyasında da çok rağbet gören 'Strateji', genellikle belirsiz koşullar altında hedeflere ulaşmak için hazırlanan üst düzey bir plan olarak kabul edilir. StratejiCo. için de hikayenin başlangıç noktası burasıdır.

StratejiCo. olarak, arkasında sağlam bir teori olan, iyi geliştirilmiş bir stratejinin, kuruluşların kendi pozisyonlarını tanımlamalarına, etkin yol haritaları çizmelerine, doğru ve kaliteli ilişkiler kurmalarına ve zorluklara karşı dayanıklı olmalarına yardımcı olduğunu düşünüyoruz.

Öte yandan kültür tarafından güçlendirilmeyen bir stratejinin çok da uygulanabilir olmadığına kuvvetle inanıyoruz, çünkü yönetim gurusu Peter Ducker'ın da söylediği gibi “Kültür stratejiyi kahvaltı niyetine yer”. 

Ne öneriyoruz?  

İyi uygulanmayan bir strateji, şirket raporlarını süsleyen bir fikir olmaktan öteye gidemez. Bu nedenle StratejiCo., insan kaynakları potansiyelini ve mevcut organizasyonun katma değerini artıracak değerleri ortaya çıkarmak için "strateji-yapı-kültür" üçgenine odaklanır.

Kendi sorumluluğumuzda yürüttüğümüz uygulamalı değişim ve bağlılık programımız, şirket liderlerinin vizyonlarını her düzeyde uygulamalarını, her seviyedeki çalışanın ve paydaşların desteğini almalarını ve istedikleri sonuçlara ulaşmalarını sağlıyor. 

Nasıl yardım ediyoruz?  

StratejiCo. olarak, iş dünyası liderlerinin, vizyonlarını, çalışanları, müşterileri ve diğer paydaşlarına değer yaratacak bir biçimde ifade etmelerine katkı sağlıyoruz. Öncelikle, kurumsal yapının detaylı bir analizini yaparak gerekli değişiklikleri öneriyoruz. Daha sonra, çalışanların da katılımıyla, örgütsel kaynakların, becerilerin ve yetkinliklerin, rekabet avantajı yaratmak için nasıl birleştirileceği üzerine düşünüyoruz. Ardından beraber bir yol haritası hazırlıyoruz. 

En son ve en önemli bölüm ise, ilgili faaliyetleri yeni strateji ve yapıya paralel biçimde yürütecek kişileri sürece dahil etmek oluyor. StratejiCo.’nun geliştirdiği EVE modeli (bağlılık-katılım) bu program dahilinde kullandığımız yöntemlerden biri.  

Bu sayede şirket liderleri stratejilerini, değişim için harekete geçmeye hazır ve katılımcı bir ortamda, çalışanları, müşterileri ve hissedarları için değer yaratacak bir şekilde kolaylıkla ifade edebiliyorlar.

İLGİLİ MÜŞTERİ ÇÖZÜMLERİ

KOÇ HOLDİNG
SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞI
Savunma Sanayi Başkanlığı, sanayi sektörünü daha rekabetçi ve ihracata yönelik bir konuma getirme kararı aldı. StratejiCo. olarak kurum ile beraber tüm kamu ve özel sektördeki paydaşlarla iletişimi yapılacak bir kurumsal kimlik hazırladık.
Tümünü Gör

İLGİLİ YAYINLAR

AGILE PEOPLE COACH BOOTCAMP
Yönetici Ortağımız İnanç Civaz 26-30 Haziran tarihleri arasında Smögen, İsveç'te düzenlenen 19 kişilik Agile People Coach Bootcamp'e davet edildi. Çıktılarını yakında paylaşacağımız bu güzel ve verimli çalışmanın videosunu keyifle izlemeniz dileğiyle.
ÇEVİK İK ( AGILE HR) ÇALIŞTAYI
30 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz, Çevik İK’nın uygulamalarını interaktif bir şekilde deneyimlediğimiz çalıştayımızın videosunu keyifle izlemeniz dileğiyle.
AGILE PEOPLE COACH BOOTCAMP
Yönetici Ortağımız İnanç Civaz 26-30 Haziran tarihleri arasında Smögen, İsveç'te düzenlenen 19 kişilik Agile People Coach Bootcamp'e davet edildi. Çıktılarını yakında paylaşacağımız bu güzel ve verimli çalışmanın videosunu keyifle izlemeniz dileğiyle.
AKİL LİDERLİK: YENİ DÖNEM LİDERLİĞİN 5 TEMEL İLKESİ
Yeni dönem liderlerin olmazsa olmaz 5 özelliği nedir? Selim Oktar, yeni liderliğin tanımını "Akil Liderlik" ile birlikte yapıyor. Keyifli okumalar!
ÇEVİK İK (AGİLE HR) EĞİTİMİ
“Agile HR” yani “Çevik İK”, kurumsal çevikliğin şirket kültürüne yayılmasında kilit rol oynar. İK süreç yaklaşımlarınıza yeni bir bakış açısı getirecek ücretsiz çalıştayımıza katılmak için bizimle iletişime geçin!
COVID-19 DÖNEMİNDE SOSYAL MEDYADA STRATEJİK DÜŞÜNME
Müşteriyi anlamanın yolu artık sosyal medyanın geniş caddeleri ve dar sokaklarından geçiyor. Peki kriz döneminde iletişirken nelere dikkat etmeli, iletişim stratejinizi nasıl oluşturmalısınız?
TÜRK LİDERLER İÇİN BAŞARI REÇETESİ
Liderler neden başarısız oluyorlar? Başarılı olmanın yolu yeni dönemde nelerden geçiyor? Selim Oktar, Türk liderler için yeni dönemde başarı reçetesini veriyor.
COVID-19 DÖNEMİNDE SOSYAL MEDYADA STRATEJİK DÜŞÜNMEK
Müşteriyi anlamanın yolu artık sosyal medyanın geniş caddeleri ve dar sokaklarından geçiyor. Peki kriz döneminde iletişirken nelere dikkat etmeli, iletişim stratejinizi nasıl oluşturmalısınız?
YENİ TEKNOLOJİLER İŞ DÜNYASINI NASIL DEĞİŞTİRİYOR?
Dijital devrim firmaların içlerine yavaş yavaş işlemeye başladı. Ancak, dijital anlamda başarı Yapay Zeka çözümlerinden, cloud programlarından ve dijital risk yönetiminden daha fazlasını gerektiriyor. Başarı, bu araçları kullanarak inovatif çözümler üretebilen dijital organizasyon kültüründen geçiyor.
Tümünü Gör
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.