TKYD

“Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz çalışmaları sizinle birlikte yürütmekten mutluluk duyacağız.”

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, 10. yılında StratejiCo.’dan kapsamlı bir araştırma raporu talep etti. StratejiCo. olarak kalitatif ve kantitatif yöntemleri kullanarak bir rapor hazırladık ve bu kapsamlı kurumsal yönetim algı araştırmasını 2015’deki Kurumsal Yönetim Zirvesi'nde sunduk.

Sorun

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Türkiye’de kurumsal yönetişim ilkelerini ve standartlarını geliştirmeye ve teşvik etmeye dair çalışmalar gerçekleştiren bir sivil toplum kuruluşudur. TKYD, Türkiye’deki iyi yönetişim ilkelerini uygulama gerekliliğinin artmasıyla birlikte, üye sayısında büyük bir artış yaşadı. Bu sebeple TKYD, Türkiye’deki kurumsal yönetimin kapsamlı bir genel görünümünü öğrenmek ve paydaşlarıyla paylaşmak için StratejiCo.’dan destek aldı.

Çözüm

TKDY Yönetim Kurulu ile birlikte raporun asıl amacını, 'Kurumsal yönetimin önündeki engelleri tespit etmek ve gelişimini sağlamak için neler yapılabileceğini bulmak' olarak belirledik.

Araştırmasının ilk aşamasında 21 üst düzey yöneticiyle kapsamlı görüşmeler gerçekleştirdik. Yarı yapılandırılmış görüşme yöntemi kullandık, liderlerin kurumsal yönetim üzerine görüşlerini kantitatif araştırmada test edilmek için hipoteze dönüştürdük.

Sonuç

Yaptığımız çalışmanın kapsamı TKYD için, hem Türkiye’deki kurumsal kültürü daha açık bir şekilde anlamak hem de stratejik konumlandırmasını ve itibarını kurmak açısından son derece önemliydi. Sonuçlar ilgili paydaşlarla doğrudan paylaşıldı, ayrıca 2015 Kurumsal Yönetim Zirvesi’nde sunuldu.

Hizmetlere Göre Filtre
İçgörü ve Bilgi Yönetimi
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.