ÇEVİK ŞİRKET OLABİLMEK

0

 

Günümüzde herhalde hepimizin hemfikir olduğu bir konu, iş dünyasının teknolojinin değişim ve etkileşim hızına bir şekilde yetişmek zorunda olduğudur. Bu döneme aslında ‘VUCA dönemi’ diyoruz. VUCA, Soğuk Savaş’ın bitmesiyle çok kutuplu dünya ve asimetrik tehditlerin ortaya çıkışını gözlemleyen ABD Ordusu’nun değişken (Volatile), belirsiz (Uncertain), karmaşık (Complex) ve muğlak (Ambigious) olarak tanımladığı dönem için kullandığı isimdir. Zamanla bu kavram, iş dünyası tarafından benimsendi ve ticari hayatta çalkantılı dönemleri tanımlamak için kullanıldı. VUCA döneminde ‘oyunda kalmanın’ yolu da agile (çevik) şirkete dönüşmekten geçiyor. Çevik şirkete dönüşmek derken birbirinin içine giren, ama kavramsal olarak farklı olsa da birbirini gayet iyi tamamlayan iki bakış açısını biraz açmakta fayda var.

 

Yazının devamına ulaşmak için tıklayınız.

Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.