JWT ( MANAJANS / J. WALTER THOMPSON)

Müşteri :
JWT ( MANAJANS / J. WALTER THOMPSON)
StratejiCo. olarak maliyet düşürme ve müşteri memnuniyeti yoluyla, JWT’ye piyasadaki öncü pazarlama iletişimi ajansı olarak karlılığını korumasında katkıda bulunduk.

Sorun

Türkiye'de 2001 yılında büyük bir finansal kriz yaşandığında, köklü reklam ajansı JWT, StratejiCo.’dan finansal sorunlarını çözmesi konusunda destek istedi. Firma 5 yıl boyunca kar elde etmeden çalıştığından bu finansal sorunlar JWT'yi, danışmanlık projesi başlamadan 6 ay önce, neredeyse iflasa sürüklemişti.

Çözüm

JWT'ye genel masraflarda %50 azalma yapmayı önerdik ve müşteri memnuniyetini arttırıcı yoğun bir değişim programı sunduk. StratejiCo. kurucu ortağı Selim Oktar’ın geçici CEO olarak atandığı bu dönemde firma olumsuz yasal sonuçlardan etkilenmeden maliyet kısıtlamasını gerçekleştirdi.

Sonuç

Projeyle birlikte, JWT’nin gelir tablosu sürdürülebilir bir şekilde kırmızıdan siyaha ilerledi. Bu dönem JWT, Unilever’den 7 üzerinden 7 ile en yüksek notu alan tek firma oldu. 

Hizmetlere Göre Filtre
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.