Jülide Lokman

Jülide Lokman

Communication Group Head

Areas of Specialization: Marketing Communication, Advertising, Communication Design, Social Media

Jülide has been working in the communication industry since she graduated from Bilkent University, Faculty of Fine Arts, Design and Architecture, Department of Graphic Design in 2002. She has worked in national and international companies such as Shift, Leo Burnette, Young & Rubicam, Team Red. Throughout her career, she has worked with a wide range of companies and world-renowned brands, presenting creative and engaging solutions as part of complex and large-scale projects. Her areas of expertise include creating and managing brand strategies, branding and brand positioning, corporate identity design, marketing communications, digital marketing, social media management, advertising and campaign management.

After her stay in London for 5 years, Jülide moved back to Turkey and joined the StrategyCo. team in July 2021. Aiming to spread the diversity she caught in her business life to the rest of her life, Jülide is interested in yoga and acting. She speaks English and French.

Page Up
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.