KOÇ HOLDİNG

StratejiCo. olarak, günümüzde halen Koç Holding’in kamu algısının temelini oluşturan stratejik iletişim modelini geliştirdik.

Türkiye’nin en büyük ve köklü holdinglerinden Koç Holding, ortaklarıyla işbirliğini arttırarak itibarını daha da geliştirmeye çalışıyordu. StratejiCo. olarak, günümüzde halen Koç Holding’in kamu algısının temelini oluşturan stratejik iş modelini geliştirdik.

Sorun

KOÇ Holding, 1998 yılında StratejiCo.'yu, Bersay ve ORSA ile birlikte, kamunun ve yatırımcıların yanlış algısının altındaki sebepleri tespit etmesi amacıyla görevlendirdi. Uluslararası sermayedarlar nezdindeki, küçük çaplı da olsa yanlış algıların, şirketin hisse bedelleri üzerinde negatif etkisi olduğunu düşünen firma müdürleri StratejiCo.’yu KOÇ markasını yeniden konumlandırma konusunda yetkilendirdi.

Çözüm

Kapsamlı bir araştırma ve analiz aşamasından sonra, ortaya daha ciddi bir sorun çıktı. Türkiye’deki kamuoyu, KOÇ firmasının liderlerinin hükümet üzerindeki nüfuzlarını kötüye kullandığını düşünüyor, bu da firmanın kötü algılanmasına neden oluyordu. Bu konu, KOÇ Holding’in kurumsal bilgilerini kamuya açmasını reddetmesiyle birlikte daha da ciddi bir duruma dönüştü. Danışman ekibimiz, KOÇ Stratejik İletişim Modeli (KOÇSİM) diye anılan güçlü bir strateji geliştirdi. Bu strateji, firmanın uluslararası finansal topluluğu daha iyi anlamasını sağladı, öte yandan KOÇ Holding’in kurumsal kültüründe ve algısında olumlu yönde köklü değişimler getirdi.

Sonuç

Günümüzde KOÇ Holding olumlu bir itibara sahip ve insanların %95’i evlerinde KOÇ ürünleri kullanıyor. StratejiCo. olarak kurumsal ve stratejik danışmanlık için bir temel ölçüt oluşturan bu projemizle büyük övgü aldık.

Hizmetlere Göre Filtre
Paydaş İlişkileri Yönetimi
Organizasyonel Gelişim
Başa Dön
x
StratejiCo., Ücretsiz¹ 7/24 Kriz Destek Hattı ile artık daha da ulaşılabilir!
İşiniz ile ilgili çözmekte zorlandığınız koşullar olduğunda ücretsiz bir şekilde danışabilmeniz için 7/24 Kriz Destek Hattımızı hayata geçirdik. Dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya görüşme talebinde bulunabilirsiniz.
7/24 Kriz Destek Hattı:
Veya sizi aramamız için bir zaman belirleyin:
¹ StratejiCo. bu hizmet için bir ücret almamaktadır. Telefonunuz, tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Gizliliğinize önem veriyoruz, istediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.